Sparta pod novým koučem přejela Vary 6:0, Slavia má skalp Žiliny

Andrea Stramaccioni ochotně pózoval při společných fotografiích
Eldar Čivič u míče
Lukáš Juliš ve veliké šanc
Matěj Pulkrab v souboji o míč
Sparta svého soupeře jasně přehrála
Sparta svého soupeře přehrávala od úvodních minut
Sparťanští fotbalisté děkují fanouškům
11
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Ročník 2017/18
Začít diskusi (0)

SOUHRN | Fotbalisté Sparty v prvním utkání pod vedením italského kouče Andrey Stramaccioniho porazili třetiligové Karlovy Vary 6:0. Třemi góly se na vítězství v utkání ve Františkových Lázních podílel útočník David Lafata, dvě branky přidal střídající Josef Šural. Slavia ve třetím utkání letní přípravy rozstřílela Žilinu 4:0 a napravila středeční remízu s druholigovými Českými Budějovicemi. Viktoria Plzně ani ve čtvrtém přípravném utkání nezaváhala. S druholigovým Sokolovem si však vicemistrovský celek na hřišti v Luční poradil těsně 3:2

KonecLIVE
32

První poločas, ve kterém poprvé v základu domácího celku nastoupila nedávná posila z Příbrami gólman Aleš Hruška, skončil bez branek. Po pauze poslaly Viktorii do vedení vlastní gól Jakuba Šimana a zásahy Jana Suchana s Michaelem Krmenčíkem.

Sokolov však nerezignoval a v 79. minutě Petra Bolka, který po pauze nahradil Hrušku, překonal přímo z rohu Vojtěch Machek. V závěru pak druhý gól hostů přidal Ondřej Ševčík.

Plzeň těsným vítězstvím navázala na výhry 10:1 nad Rokycany, 8:1 nad Ústím nad Labem a 2:0 nad Petřínem Plzeň. Sokolov prohrál druhý ze tří přípravných duelů. Horváthův celek podlehl Saské Kamenici 0:2, předtím porazil Františkovy Lázně 6:1.

KonecLIVE
60

Sparta do zápasu nasadila zatím jen tři letní posily. V obraně nastoupil od začátku stoper Lukáš Štetina a v záloze pak Vukadin Vukadinovič. Po přestávce se do hry zapojil také Eldar Čivič. Kromě nich letenský celek přivedl ještě útočníka Marca Janka a záložníky Tala Ben Haima se Srdjanem Plavšičem.

Pražané, pro které šlo po týdenním kondičním soustředění o první přípravné utkání, nedali třetiligovému soupeři šanci. První poločas Sparta vyhrála díky Lafatovi 2:0 a krátce po přestávce přidala během osmi minut další tři branky. Skóre pak v 80. minutě uzavřel Matěj Pulkrab.

KonecLIVE
40

Slávisté chtěli odčinit špatný výkon proti Českým Budějovicím a Žilinu, která je v přípravě dál a za 11 dní vstoupí do kvalifikace Ligy mistrů, nečekaně jasně přehrávali. Po několika šancích otevřel skóre v 21. minutě z dorážky Milan Škoda a čtyři minuty před přestávkou přidal z penalty druhou trefu Nizozemec Mick van Buren, kterého předtím žilinští zadáci faulovali.

V druhém poločase po chybě brankáře nezaváhala ukrajinská posila Ruslan Rotaň a dal druhou branku v červenobílém dresu. Poprvé se pak za Slavii trefil střídající Trubač, jenž v 83. minutě úspěšně zakončil brejk. Pražané si připsali druhé vítězství ze tří přípravných zápasů, před týdnem porazili Žižkov 2:1.

V sestavě Slavie ještě chyběl Turek Halil Altintop, který ve čtvrtek začal trénovat s týmem. Další posila Portugalec Danny se připojí až na startu soustředění v Rakousku. Ještě předtím sehrají Pražané v úterý v Edenu utkání se slavným Celticem Glasgow. Za Žilinu nastoupil český stoper Filip Kaša.

KonecLIVE
31

Útočník Milan Baroš má za sebou první start po návratu do Ostravy. Bývalý český reprezentant v dnešním přípravném utkání s druholigovým Znojmem nastoupil do druhého poločasu, ale střelecky se neprosadil. Fotbalisté Baníku i přesto vyhráli 3:1.

Baník poslal do vedení už v 9. minutě Tomáš Poznar, v závěru poločasu přidal druhý gól Tomáš Hykel, ale těsně před pauzou snížil Jakub Teplý. Po přestávce už skóroval pouze ostravský Jakub Šašinka. Ostrava po vítězství 3:1 nad Karvinou vyhrála stejným poměrem i druhý přípravný zápas.

Baroš v Ostravě odstartoval v roce 1998 kariéru a po návratu ze zahraničí v Baníku působil už v roce 2013 a v sezoně 2014/15. Poté nastupoval za Mladou Boleslav a Liberec. V cizině si zahrál například za Aston Villu, Lyon, Galatasaray nebo Liverpool, se kterým v roce 2005 vyhrál Ligu mistrů.

KonecLIVE
40

Nejtěžšího soupeře dnes měli Bohemians 1905, kteří prohráli s druholigovým Norimberkem vysoko 0:4 a nenavázali na dva roky staré vítězství 1:0 nad stejným týmem. "Klokanům" se navíc už po pár minutách zranil estonský záložník Siim Luts. 

KonecLIVE
21

KonecLIVE
03

KonecLIVE
42

KonecLIVE
21

KonecLIVE
04

KonecLIVE
10

KonecLIVE
11

KonecLIVE
32

Video placeholder
Kanonýr Janko, rychlík Ben Chaim. Podívejte se, co umí posily Sparty • iSport TV

Video placeholder
Dannyho parády, dříč Rotaň a hvězdný Altintop. Podívejte se, co umí posily Slavie • iSport TV


Začít diskuzi

Nejvyšší česká liga bude i v sezóně 2025/26 nést název Chance liga. Titul obhajuje Slavia Praha. Sparta, Viktoria Plzeň a Baník Ostrava budou chtít rovněž promluvit do boje o titul.

iSport FantasySestřihy zápasůVIDEO momenty

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Doporučujeme

Články z jiných titulů