2. května 2017 • 04:15

Hvězdné týmy na vesnicích! Vízek a Siegl spolu v béčku, pozor na Zbuzany

Autor: ,
 • Podívejte se na přehled Dream Teamů z nižších fotbalových soutěží v Česku Podívejte se na přehled Dream Teamů z nižších fotbalových soutěží v ČeskuFOTO:

  Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jindráček to vystihuje trefně: „V našich letech fotbal bolí víc než dřív, ale pořád to stojí za to.“ Velkou kariéru už mají někdejší ligové hvězdy za sebou, ale spoustu z nich pořád můžete vidět s míčem u nohy - v nižších soutěžích. Po Česku dokonce najdete několik dream teamů, kde hraje víc exligových borců dohromady. Deník Sport se pokusil vybrat ty nejlepší.

 • Provodov

  Aleš Urbánek v dobách, kdy oblékal dres pražské SpartyAleš Urbánek v dobách, kdy oblékal dres pražské Sparty

  Hvězdy: Radek Petr, Zdeněk Kroča, Jan Zakopal, Aleš Urbánek, Aleš Hellebrand

  Soutěž: zlínský přebor

  Tolik hvězd ve vesničce u Zlína? Za vším hledejte místního podnikatele Josefa Raka, majitele stavební firmy, kde jsou zaměstnaní i někteří hráči. Osud Blšan či Poštorné, které vyletěly nahoru a zanikly, se v Provodově opakovat nemá: krajský přebor je pro klub strop.

 • Zlatníky

  Adam Petrouš hrál za Slavii i SpartuAdam Petrouš hrál za Slavii i Spartu

  Hvězdy: Jaromír Jindráček, Roman Janoušek, Adam Petrouš, Jiří Vávra

  Soutěž: okresní přebor Praha-západ

  Že by středočeská pobočka Slavie? „To zase ne,“ usmívá se hrající trenér Jaromír Jindráček, jeden ze čtyř bývalých slávistů ve vesnici pod Pražským okruhem. Od léta by jich prý mohlo být ještě víc.

 • Jíloviště B

  Ladislav Vízek přesídlil z Chaber do JílovištěLadislav Vízek přesídlil z Chaber do Jíloviště

  Hvězdy: Ivo Ulich, Ivan Hašek, Horst Siegl, Ladislav Vízek

  Soutěž: 3. třída, Praha-západ

  V nejsilnější sestavě se všemi hvězdami hraje béčko Jíloviště výjimečně, možná i proto zůstává ve druhé nejnižší soutěži. Na soupisce najdete i squashistu Jana Koukala, 18násobného mistra Česka.

 • Zbuzany

  Exligové hvězdy v dresu Zbuzan: Kamil Čontofalský, Mario Lička, Marek Kincl a Radek ŠírlExligové hvězdy v dresu Zbuzan: Kamil Čontofalský, Mario Lička, Marek Kincl a Radek Šírl

  Hvězdy: Kamil Čontofalský, Mario Lička, Radek Šírl, Marek Kincl

  Soutěž: středočeský přebor

  Ještě před třemi lety touhle dobou se kousek za západní hranicí Prahy hrála I. B třída, teď už klub bojuje o postup do divize. Všimněte si „bohemácké“ kliky: v Ďolíčku hráli Čontofalský se Šírlem, Kincl prošel Střížkovem.

 • Modlany

  Martin Slavík si zachytal ligu v TeplicíchMartin Slavík si zachytal ligu v Teplicích

  Hvězdy: Martin Slavík, Michal Doležal, Aleš Pikl

  Soutěž: ústecký přebor

  Letmý pohled do mapy vysvětlí mnohé: z Modlan do Teplic je to pouhých šest kilometrů. Bývalé teplické hráče láká na venkov i nostalgie, klubu šéfuje syn zesnulého bosse Teplic Františka Hrdličky Martin.

 • Všenorský SK

  Jan Vorel si zahrál ligu za BlšanyJan Vorel si zahrál ligu za Blšany

  Hvězdy: Martin Müller, Jan Vorel, Jan Svátek

  Soutěž: středočeská I. A třída

  Na jaře se zatím daří, parta z pravého břehu Berounky může snít o postupu do krajského přeboru. Kromě tří exligových hráčů si klub hýčká ještě jedno velké jméno: áčko trénuje bývalý brankář Zdeněk Hruška, mistr Československa s Bohemians.

 • Černolice

  Jiří Homola v dresu SpartyJiří Homola v dresu Sparty

  Hvězdy: Jiří Homola, Pavel Drsek, Pavel Šultes

  Soutěž: středočeská I. A třída

  Fotbal v Černolicích býval srdeční záležitostí někdejšího šéfa českých rozhodčích Luďka Macely, teď o klub pečují jeho příbuzní. Na žízeň tu po velké kariéře hrávali Jozef Chovanec, Petr Rada či Jan Berger.

 • Kde také hrají hvězdy

  Karel Piták teď hraje ČFL za Olympii Hradec Králové. Myslí si, že by sice ještě zvládl nejvyšší soutěž, ale nabídka nepřišla.Karel Piták teď hraje ČFL za Olympii Hradec Králové. Myslí si, že by sice ještě zvládl nejvyšší soutěž, ale nabídka nepřišla.

  Karel Piták (Olympia Hradec Králové, ČFL), Patrik Gedeon (Chomutov, divize B), Jiří Štajner (Chrastava, divize C), Michal Pospíšil, Tomáš Pešír (Přední Kopanina, divize C), Petr Papoušek (Turnov, divize C), Miroslav Matušovič (Havířov, divize E), Jaromír Blažek (Újezd nad Lesy, pražský přebor), David a Lukáš Jarolímové (Vykáň, středočeský přebor), Petr Švancara (Tišnov, jihomoravský přebor), Erich Brabec, Jaroslav Černý (Dolní Chabry, pražská I. A třída), Jiří Novotný (Vestec, středočeská I. A třída), Marek Heinz (Všechovice, olomoucká I. A třída), Jan Koller (Smetanova Lhota, jihočeská I. B třída), Pavel Kuka (Psáry, okresní přebor Praha-západ)

 • U hranic hraje český „traumteam“

  Jan Nezmar se v Německu loučil s aktivní fotbalovou kariérouJan Nezmar se v Německu loučil s aktivní fotbalovou kariérou

  Exligisty táhne také cizina. Dnes to zní jako sci-fi, ale před třemi lety německý Neugersdorf z páté nejvyšší soutěže vyřadil ze saského poháru Red Bull Lipsko, které nyní prohání v bundeslize Bayern Mnichov. A bylo u toho hned devět českých fotbalistů v čele s několikanásobnými českými mistry Janem Nezmarem, Petrem Lukášem či Janem Flachbartem. Ano, tým z šestitisícového městečka v Horní Lužici hned za hranicemi má už od 90. let minulého století obrovskou českou tradici. V klubu patřícím automobilovému magnátovi Ernstu Liebovi si ve fotbalovém „důchodu“ pravidelně přivydělává větší či menší česká kolonie. Nyní za něj ve čtvrté soutěži hraje z bývalých prvoligových hráčů Milan Matula, Luboš Loučka, Jaroslav Dittrich, Jiří Liška, Josef Marek a Jan Penc (plus gólmani David Pokorný a Patrik Klouda). Neugersdorf má český „Traumteam“.

 Klasická verze
Mobilní verze