Béčko Sparty se potápí, Čáslav ho porazila i v deseti

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Kairinenova ruka? Penalta v pořádku. Olomoucký gól nepadl z ofsajdu, říká KR

Čáslavští fotbalisté porazili v druhé lize poslední celek tabulky Spartu Praha B 2:0. Domácí zvítězili díky dvěma Voltrovým gólům ze závěrečné desetiminutovky, před níž přitom Zenit přišel o vyloučeného Rakovana.

Od první minuty bylo jasné, že do Vodrant nepřijel odevzdaný soupeř. Mladíci ze Sparty byli důrazní, rychlí a úspěšnější v osobních soubojích. Tribuny jen zašuměly při centrech Rady a Podaného, s kterými však hostující útočníci nedokázali nic udělat.

Radův trestný kop kryl Ducheček a teprve potom se domácí přece jen dostali více do hry. V 43. minutě po Kunáškově centru Hejný vyčistil prostor před šestnáctkou, jenže Rakovan svou střelu nasměroval jen do náruče připraveného gólmana Kamenára.

V druhé půli už byli Čáslavští přece jen aktivnější a více ohrožovali sparťanskou bránu. V 69. minutě Čertík připravil palebnou pozici pro Rakovana, jehož rána se otřela o spojnici tyče a břevna. V 81. minutě ale domácí o pilného střelce Rakovana po druhé žluté kartě přišli.

Jenže právě v oslabení pak Čáslav utkání rozhodla. V 85. minutě Džafič důrazným napadáním donutil soupeře k chybě a Špidlen vysunul do šestnáctky Voltra, který dostal domácí celek do vedení. V 89. minutě si pak Voltr došel ještě pro faul a sám z pokutového kopu zápas definitivně rozhodl.

Bohemians zůstávají ve vedení

Gólem Pavla Macháčka z 90. minuty rozhodli fotbalisté Bohemians Praha o svém vítězství 1:0 nad předposledním Mostem i o tom, že uhájili své postavení v čele druholigové tabulky. Druhé zůstalo s odstupem jediného gólu Ústí nad Labem, které v severočeském derby porazilo Varnsdorf rovněž 1:0.

"Dáte-li vítěznou branku v devadesáté minutě, je to vždy štěstí. Možná někdo očekával, že vzhledem k rozdílnému postavení obou soupeřů v tabulce to bude snadná záležitost, jenomže Most se po předešlých porážkách poučil a vycházel z hlubokého obranného bloku. My jsme mu to navíc usnadňovali svojí netrpělivostí," prohlásil trenér Bohemians Praha František Barát.

V Ústí nad Labem rozhodl o výhře oslabeného favorita nad Varnsdorfem v 62. minutě Volek. "Máme jen dvanáct zdravých hráčů a na hřišti to bylo znát. Záložníci museli do obrany a útočníci do zálohy, ale nakonec zůstaly tři body doma," řekl ústecký trenér Svatopluk Habanec.

Třetí místo patří s odstupem čtyř bodů Sokolovu, který zdolal Jihlavu 3:1. Do vedení šli přitom rychle hosté, když si už v 3. minutě po Teclově centru srazil míč do vlastní branky stoper Dvorník. Po půlhodině hry ale Sokolov přidal a bleskově otočil skóre.

Brno pošesté remizovalo, se Zlínem hrálo bez branek. Domácí před více než třemi tisícovkami diváků uctili černými páskami na rukou památku bývalého útočníka Zbrojovky Romana Kuklety, který ve středu zemřel.

Fotbalisté Vlašimi porazili Znojmo na jeho hřišti 2:0, stejným poměrem branek zvítězila také Karviná v Sezimově Ústí. Za Karvinou se trefil i bývalý reprezentační zadák René Bolf, pro nějž to byla první branka od návratu do týmu.

Slezské derby mezi Třincem a Opavou skončilo nerozhodně 1:1. Opavu dostal v první půli do vedení Schaffartzik, domácím zajistil remízu vyrovnáním po hodině hry Surynek.

13. kolo druhé fotbalové ligy:

Čáslav - Sparta Praha B 2:0 (0:0)
Branky: 85. a 89. z pen. Voltr. Rozhodčí: Lerch - Dobrovolný, Páral. ŽK: Šisler, Rakovan - Frýdek, Hušbauer, Podaný. ČK: 81. Rakovan. Diváci: 742.

Čáslav: Ducheček - Hečko (46. Čertík), Němeček, Karal, Kunášek - Kaňák (55. Džafič), Špidlen, Šisler, Rakovan - Hejný (76. Timm), Voltr. Trenér: Abrhám.

Sparta B: Kamenár - Frýdek, Doležal, Polom, Podaný - Sýkora, Putz, Hušbauer, J. Rada, Juhar (74. Jeřábek) - Nádeníček. Trenér: Svoboda.

Sezimovo Ústí - Karviná 0:2 (0:1)
Branky: 33. Mišinský, 69. Bolf. Rozhodčí: Býma - Santarius, Peřina. Bez ŽK. Diváci: 650.

Sezimovo Ústí: Berkovec - Rožboud, Ptáček, Ciferský, Kotrba - Kočí, Dobal, Charuza (79. Vukadinovič), Šturma (60. Mach), Jasanský - Sklenář. Trenér: Zákostelský.

Karviná: Paleček - Hrtánek, Bolf, Mráz, Hoffmann - Milosavljev, Bartošák (81. Gonda), Motyčka, Ciku (90. Cverna) - Mišinský, Bartozel (72. Presl). Trenér: Kula.

Brno - Zlín 0:0
Rozhodčí: Hrubeš - Mencl, Slavík. ŽK: Polák - Jelínek, Poznar. Diváci: 3383.

Brno: Doležal I - Pašek, Zbožínek, Polák, R. Buchta - Kasálek, Tomeček (85. Sedláček), Borák (67. Šamánek), Hromek - Doležal II (83. Došek), Švancara. Trenér: Kafka.

Zlín: Kořínek - Malý, Jugas, Kubica, Jelínek - Paciorek, R. Dobeš, Motal - Železník (72. Šrom), Poznar (90. Hájek), J. Dobeš (57. Švach). Trenér: Skácel.

Znojmo - Vlašim 0:2 (0:1)
Branky: 23. a 63. Strnad. Rozhodčí: Proske - Handlíř, Tacina. ŽK: - Mička, Jonov - Mareš, Kotyza, Verbr, Vrťo. Diváci: 605.

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Jonov, Mička, Sukup (74. Podzemský) - Lukáš (67. Trnovec), Lacko, Hnaníček, Zifčák - Pacanda, Vašíček. Trenér: Smrček.

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů, M. Nešpor, D. Nešpor - Janda (78. Vrťo), Kotyza, Mareš, Pokorný (88. Radosta), Norek - Strnad. Trenér: Nádvorník.

Třinec - Opava 1:1 (0:1)
Branky: 64. Surynek - 25. Schaffartzik. Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Lakomý. ŽK: Lipčák, Hupka - Formánek, Partyš, Sedláček, Radzinevičius. Diváci: 852.

Třinec: Lipčák - Malíř, Hupka, Kuděla, Matoušek - Pešek (61. Joukl), Maroši (69. Pospíšil), Rehák, Ceplák - Gavlák, Surynek. Trenér: Luhový.

Opava: Bláha - Riška, Cigánek, Formánek, Hrabina - Partyš, Křeček, Sedláček (84. Wirth), Schaffartzik - Radzinevičius, Mrázek. Trenér: Mazura.

Ústí nad Labem - Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 62. Volek. Rozhodčí: T. Adámek - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Benčík, Veverka - Cana, Mach, Breite. Diváci: 852.

Ústí n. L.: R. Novák - Zeman, Zachariáš, Dragoun, Benčík - Brunclík, Martykán, Moulis, Volek - Veverka (89. Benda), Vaněček (34. Holek). Trenér: Habanec.

Varnsdorf: Porcal - Mach, Pimpara, Stehlík (79. Jordák), Jakobovský - Martan, Cana, Breite, Rudnickij - Melunovič, Matějov (72. J. Procházka). Trenér: Frťala.

Sokolov - Jihlava 3:1 (3:1)
Branky: 30. Hanzlík, 32. Geňo, 45. Vaněček - 3. vlastní Dvorník. Rozhodčí: Ardeleánu - Ubias, Šecová. ŽK: Vrtělka, Vondráček - Gavrič, Velický. Diváci: 1206.

Sokolov: Buček - Vondráček, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Glaser, Machek (66. Šindelář), Čada (78. Javorský), Vrtělka, Vaněček - Geňo (86. Benda). Trenér: Látal.

Jihlava: Uvarenko - Gavrič, Komárek, Tlustý, Halama - Dolejš (85. Šilinger), Velický (85. Kučera), Jungr, Vaculík (45. Kosak) - Mešanovič, Tecl. Trenér: Pivarník.

Bohemians Praha - Most 1:0 (0:0)
Branka: 90. Macháček. Rozhodčí: Drábek - Blažej, Košec. ŽK: Grznár, Lencevič, Škoda - Nguyen, Řehák, Danoski. Diváci: 652.

Bohemians Praha: Winter - Flachbart, Lencevič, Macháček, Grznár - Mišák (46. Križan), Demeter, Szabo (81. Šisler), Fenyk - Duchnič (80. Novotný), Škoda. Trenér: Barát.

Most: Pokorný - Jendruščák (29. Bohata), Běloušek, Hofmann, Řehák - Nguyen, Schut, Rosendo, Onyango (46. Conway) - Nikovski (87. Banovič), Danoski. Trenér: Zach.