HFK Olomouc rozpouští tým. Kvůli nedostatku peněz sestoupí do MSFL | iSport.cz
10. června 2013 • 12:06

HFK Olomouc rozpouští tým. Kvůli nedostatku peněz sestoupí do MSFL

Autor: ČTK, iSport.cz
Na fotbalisty HFK Olomouc (v černém) čeká třetí nejvyšší soutěž.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetí tým uplynulého ročníku druhé fotbalové ligy HFK Olomouc bude v příští sezoně kvůli malému zájmu sponzorů a nedostatku peněz hrát třetí nejvyšší soutěž MSFL. Klub, kterému chybí v rozpočtu zhruba čtyři miliony korun, nyní jedná s olomouckou radnicí o finanční pomoci. Novinářům to dnes řekl předseda představenstva Vladimír Dostál."Nepodařilo se nám naplnit rozpočet 13 milionů korun. K dispozici máme zhruba 8,5 milionu korun, takže musíme jít do nižší soutěže, která je finančně méně náročná. Je to bolestivé rozhodnutí, protože máme areál na druhou ligu, do které jsme se po tříletém boji dostali" uvedl Dostál.

Klub už rozpustil mužstvo a s hráči bude postupně jednat. "Chceme, aby tady zůstalo sedm až osm hráčů, byť za jiných podmínek. Trenér Oldřich Machala končí a nastupuje Jiří Derco, se kterým budeme skládat nové mužstvo," řekl Dostál.

Olomoučtí radní v úterý projednají žádost HFK o příspěvek 2,25 milionu korun na druhou polovinu letošního roku. "Pokud žádost schválí, tak bude rozpočet naplněn a měl by zajistit budoucnost klubu," podotkl Dostál.

Je optimistou a míní, že rada i zastupitelstvo dotaci schválí. "Doufám, že jsem radním, náměstkům primátora i zastupitelům přednesl pádné argumenty. Shodli jsme se, že je to pro ně přijatelné. Uvědomují si, že přihlášení do nižší soutěže je pro nás velký ústupek," řekl Dostál.

Ve Frýdku-Místku nejsou rozhodnutí, zda vezmou druhou ligu

HKF míří do třetí ligy; přitom se spekulovalo o tom, že by se mohl posunout do nejvyšší soutěže místo Znojma, které nemá vyhovující stadion.

Druhý tým tabulky MSFL Frýdek-Místek zatím není rozhodnutý, zda nabídku na postup do vyšší soutěže místo HFK využije. "Je to pro nás všechno moc čerstvé, bude to třeba pečlivě zvážit. Už jsme sice dříve odevzdávali podklady k licenčnímu řízení pro případný start ve druhé lize, ale s výsledky jsme ještě nebyli obeznámeni," řekl ředitel klubu Radomír Myška.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud