21. února 2015 • 15:32

Mostecká akce Kulový blesk končí: Tým povede kouč Medynský

Autor: rjm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druholigový Most už má trenéra. Po nečekaném konci německého kouče Wolfganga Jerata povede v jarní části FNL zkušený Pavel Medynský. „Byla to tak trochu akce kulový blesk. Ale dohodli jsme se a v pondělí v klubu podepíšu smlouvu,“ řekl pro iSport.cz v sobotu odpoledne Medynský.Most musel situaci řešit, německý trenér Jerat skončil z osobních důvodů a vedení severočeského klubu oslovilo Medynského. Ten přebírá čtrnáctý tým tabulky pár dní před startem jara v FNL. „Jsou těsně nad sestupem a budou to asi nervy. Ale beru to tak, že je dobře, když se o něco hraje. O vršek či o záchranu. Kdybych nevěřil, že se zachráníme, tak do Mostu nejdu,“ hlásí padesátiletý kouč.

Medynský naposledy působil v Karlových Varech, nyní byl půl roku bez angažmá. „Šest měsíců bez fotbalu byla hodně dlouhá doba. Fotbal je můj život a jsem rád, že jsme se dohodli a já budu zase trénovat,“ pochvaloval si kouč.

Za Most si během své hráčské kariéry zakopal, ale to už je hodně dávno. „Prostředí znám, před šestnácti lety jsem za Most hrál. Vzpomínky jsou to příjemné, hráli jsme nahoře. Byly to dva super roky,“ poznamenal Medynský.

Ten už sledoval své nové svěřence v akci během sobotní přípravy. Hráčům ale bude představen až po pondělním podpisu smlouvy. „Tým má jiskru, skladba je dobrá, ale je jasné, že zkušeností není na rozdávání,“ hodnotí mužstvo Mostu.

Sám neměl vzhledem k nástupu těsně před startem jarní části FNL možnost ovlivnit složení týmu. Bere to jako výzvu pro sebe i hráče. „V tomhle je to složité, ale třeba to bude fungovat jako léčba šokem,“ směje se Medynský. „Věřím, že to zvládneme a soutěž zachráníme.“

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud