Olomouc vyhrála v Kolíně a drží v čele sedmibodový náskok před Zlínem

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté vedoucí Olomouce vyhráli v 25. kole druhé ligy na hřišti posledního Kolína 2:0 a v čele udrželi sedmibodový náskok před Zlínem. Varnsdorf doma porazil 2:1 Opavu a je v tabulce Fotbalové národní ligy jen o skóre třetí.

Sigma čekala v Kolíně na úvodní branku jen do sedmé minuty, kdy se prosadil hlavou obránce Bystroň. Hosté měli převahu a pojistku přidal v 47. minutě po samostatném úniku Navrátil. Kolín, který od většího debaklu uchránil brankář Vejmola, utrpěl osmnáctou porážku v sezoně a už v příštím kole může získat definitivní jistotu sestupu.

Varnsdorf k výhře nad Opavou nakročil už v úvodní čtvrthodině, ve které skórovali po rohu Zieris a z protiútoku Ďurděvič. Pět minut po pauze snížil přesnou střelou Mrázek a hosté sahali po bodu, Grussmann však trefil tyč a Janetzkého ránu zneškodnil gólman Porcal.

Žižkov doma porazil Třinec 2:0 díky dvěma Bazalovým gólům. Viktoria na páté příčce udržela šestibodový odstup od míst zaručujících postup. Bazal, hostující ze Slavie, se poprvé prosadil už ve 4. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a trefil se přesně do šibenice.

Vzápětí Podrazký trefil břevno, zvýšení obstaral po změně stran znovu Bazal. Třinec mohl v závěru alespoň snížit, ale Gajdošík trefil jen tyč.

Zlín zdolal Most

O výhře Zlína, který drží druhou postupovou příčku, rozhodli v prvním poločase Poznar a v samotném závěru zápasu Holík. Most tak utrpěl desátou porážku za sebou a na vítězství čeká od poloviny loňského listopadu. Severočeši navíc téměř jistě míří za sestupem; od příček zajišťujících záchranu je dělí deset bodů.

Táborsko si v Sezimově Ústí poradilo 3:1 s Vlašimí a udrželo pětibodový odstup za druhým Zlínem. Na úvodní branku Hrice sice dokázal odpovědět hostující Breda, pak ale po přestávce Jihočeši strhli po gólech Javorka s Džafičem vítězství na svou stranu.

FNL - 25.kolo:
Zlín - Most 2:0 (1:0)
Branky: 28. Poznar, 90. Holík. Rozhodčí: Váňa - Nádvorník, Fišer. ŽK: Bartolomeu, Kopečný - Jiří Procházka, Šural, Wermke. Diváci: 3064.

Táborsko - Vlašim 3:1 (1:1)
Branky: 8. Hric, 60. Javorek, 76. Džafič - 39. Breda. Rozhodčí: Adámková - Jiřík, Vysloužil. ŽK: Džafič, Tusjak, Nešický - Jícha, Štochl, Brejcha. Diváci: 565.

Karviná - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 47. Růžička. Rozhodčí: Kocourek - Hájek, Kubr. Bez karet. Diváci: 1021.

Sokolov - Znojmo 3:1 (1:0)
Branky: 23. Hofmann, 83. Kosak z pen., 90. Dvořák II. - 64. Ledecký. Rozhodčí: Houdek - Kožár, Kotalík. ŽK: Stáňa, Nepožitek (oba Znojmo). ČK: 80. Stáňa.

Pardubice - Ústí nad Labem 3:2 (1:0)
Branky: 87. a 90. Kopřiva, 21. Bederka - 64. Krátký, 67. Veverka. Rozhodčí: Jech - Urban, Hrabovský. ŽK: Jeřábek - Vraštil. ČK: 68. Melunovič (Ústí). Diváci: 735.

Viktoria Žižkov - Třinec 2:0 (1:0)
Branky: 4. a 63. Bazal. Rozhodčí: Královec - Štěrba, Kotalík. Bez ŽK. Diváci: 1311.

Varnsdorf - Opava 2:1 (2:0)
Branky: 10. Zieris, 16. Ďurděvič - 50. Mrázek. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Melichar. ŽK: Kotiš - Metelka, Horka. Diváci: 850.

Kolín - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 7. Bystroň, 48. Navrátil. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Pochylý. ŽK: Eliáš (Kolín). Diváci: 482.

1. Olomouc 30 19 6 5 64:25 63
2. Varnsdorf 30 17 8 5 47:27 59
3. Zlín 30 16 7 7 53:32 55
4. Žižkov 30 16 7 7 50:23 55
5. Sokolov 30 13 9 8 44:39 48
6. Táborsko 30 13 8 9 55:42 47
7. Karviná 30 12 10 8 39:31 46
8. Pardubice 30 12 9 9 37:34 45