Opava se dere do čela druhé ligy. Pulpit s Vítkovicemi se dočkal gólu

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Opavy zvítězili v 15. kole druhé ligy nad Sokolovem 2:1, přestože většinu zápasu hráli v oslabení. Slezané díky výhře poskočili na druhé místo tabulky o skóre před Ostravu a České Budějovice, Baník má ale utkání k dobru.

Sokolov vedl už po devíti minutách po trefě Sadílka, ale Opava v 19. minutě vyrovnala zásluhou Schaffartzika, který proměnil penaltu. O pět minut později dostal červenou kartu domácí Žídek za úmyslné prudké vražení rukama do protihráče v přerušené hře. Slezané přesto v oslabení dokázali rozhodnout, když se hlavou v 68. minutě prosadil Simerský. V závěru byl ještě vyloučen hostující Mejdr.

Po sedmi výhrách za sebou ztratila body Vlašim, která jen remizovala 1:1 s Táborskem. Domácí sice vedli, ale pak si dal vlastní gól jejich záložník Liener. Ve večerním duelu střídající Šumbera hlavičkou v první minutě nastavení rozhodl o vítězství Znojma 1:0 v Ústí nad Labem.

Pardubice v dopoledním utkání porazily Vítkovice 3:1. O výhře rozhodl hattrickem Michal Petráň, který se nejprve prosadil střelou k tyči a poté proměnil dvě penalty. Pardubice díky vítězství poskočily na třinácté místo a vzdálily se soupeři už na osm bodů.

Vítkovice se sice ve čtvrtém utkání pod vedením kouče Martina Pulpita dočkaly první vstřelené branky, ta ale devět minut před koncem znamenala pouze korekci stavu. Slezský nováček soutěže utrpěl už jedenáctou porážku za sebou a s šesti získanými body zůstal v tabulce předposlední.

Poslední Prostějov hrál bez branek s Třincem a bodově se dotáhl na Vítkovice. Druhou výhru po sobě si připsal Varnsdorf, který nečekaně zvítězil 3:2 na hřišti Frýdku-Místku. Rozhodující gól dal Durdevič, domácí v závěru už jen snížili.

Program 15. kola uzavře až 23. listopadu šlágr dvou hlavních aspirantů na postup Ostravy a vedoucího týmu tabulky Olomouce.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37