11. září 2017 • 19:20

Příbram uštědřila Dynamu první porážku v sezoně, druhou ligu vede Opava

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Českých Budějovic přišli v 7. kole FNL o neporazitelnost v sezoně, když prohráli 0:1 v Příbrami. Jihočeši jsou v tabulce druhé ligy druzí o skóre za Opavou, stejný počet bodů má i třetí Hradec Králové. Příbram, která z posledních čtyř zápasů získala deset bodů, se vyhoupla na šesté místo tři body za vedoucí trio.

Utkání rozhodla 64. minuta. Příbram před týdnem získala na hostování ze Zlína svého odchovance Fantiše a navrátilec se hned podílel na vítězném gólu. Ayong se ve vápně odpoutal od obránce a Fantišův centr poslal hlavou do branky.

Budějovice, které předtím za bezbrankového stavu trefily tyč, si mohly odvézt alespoň bod, jenže Turyna hlavou v dobré pozici minul a neprosadili se ani Kadula s Novákem.

V Hradci padly všechny branky až ve druhém poločase. Vlašim dostal do vedení v 58. minutě střídající Hašek, ale o chvíli později vyrovnal Pázler a sedm minut před koncem dokonal obrat domácí náhradník Žondra. "Votroci" na svém stadionu zvítězili potřetí za sebou.

Třinci na severu Čech dokonale vyšel úvod. V páté minutě otevřel skóre Juřena a brzy nato zvýšil Bedecs z penalty. Ústecký Vaněk ještě dostal červenou kartu a těsně před koncem poločasu přidal třetí branku Kateřiňák.

7. kolo druhé fotbalové ligy:

Příbram - České Budějovice 1:0 (0:0)
Branka: 64. Ayong. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Kubr. ŽK: Javorek, Wermke (oba ČB).

Sokolov - Znojmo 2:3 (0:2)
Branky: 70. Glaser, 88. Končal - 28. a 50. Růsek, 5. Štrombach. Rozhodčí: Vojkovský - Arnošt, Dohnálek. ŽK: Tůma - Svozil, Mešaninov, Cihlář. Diváci: 953.

Opava - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 58. Smola. Rozhodčí: Příhoda - Pochylý, Pfeifer. ŽK: Smola, Radič, Zavadil - Ladra, Přibyl, Piroch, Křapka. Diváci: 2247.

Frýdek-Místek - Žižkov 0:2 (0:2)
Branky: 23. Bazal, 28. Hašek. Rozhodčí: Mikyska - Kubec, Melichar. ŽK: Biolek, Šumský - Kodeš, Engelmann, Bazal. Diváci: 718.

Hradec Králové - Vlašim 2:1 (0:0)
Branky: 67. Pázler, 83. Žondra - 58. Hašek. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Poživil. ŽK: Čech, Pajer - Štochl, Vyhnal, Skopec. Diváci: 1042.

Ústí nad Labem - Třinec 0:3 (0:3)
Branky: 5. Juřena, 14. Bedecs z pen., 45. Kateřiňák. Rozhodčí: Mrázek - Ratajová, Lakomý. ŽK: Procházka - Kateřiňák, Ilko. ČK: 11. L. Vaněk (Ústí). Diváci: 684.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38