Schwarz vystřelil Hradci výhru v derby v Pardubicích, Opava navýšila vedení

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Hradce Králové v dohrávce 17. kola druhé ligy zvládli východočeské derby a zvítězili 1:0 na hřišti Pardubic. V tabulce tak poskočili na šestou příčku o bod za čtvrté Pardubice. Ty na jaře zatím uhrály jediný bod a ztrácejí tři body na druhou Příbram, která má navíc zápas k dobru. Na prvním místě má už osmibodový náskok Opava, která vyhrála 2:0 nad Ústím nad Labem.

Utkání, které bylo v úvodu března odloženo pro nezpůsobilý terén, rozhodla 28. minuta. Funda našel za pardubickou obranou Schwarze, který měl dostatek času zamířit a podstřelil gólmana. Už předtím Hradec trefil tyč.

Deset minut před koncem mohl Hradec definitivně rozhodnout, jenže Pázler po brejku v ideální pozici přestřelil prázdnou branku. Pardubice to ale nedokázaly potrestat a žádnou ze svých šancí neproměnily.

Vedoucí Opava se proti Ústí poprvé prosadila ve 23. minutě, kdy skóroval Kuzmanovič. Ve druhé půli pak zvýšil Smola po rohovém kopu. Hosté mohli v nastavení alespoň snížit, ale Richter neproměnil penaltu. Pro Opavu to bylo páté vítězství za sebou.

Naopak Táborsko ukončilo sérii čtyř porážek, když doma přehrálo Sokolov 5:1. Klíčový byl úvod zápasu, jelikož Táborsko už v osmé minutě vedlo o dvě branky po gólech Nešického a Kučery. Ještě do poločasu zvýšil Navrátil. Sokolov sice snížil gólem Čiháka, ale domácí v závěru přidali další dvě branky a mohli slavit první výhru od listopadu.

Pardubice - Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 28. Schwarz. Rozhodčí: Lerch - Vlček, Vlasjuk. ŽK: Čelůstka - M. Černý, Urma. Diváci: 1710.
Pardubice: Knobloch - Prosek, Kopřiva, Šejvl, Čelůstka - Fousek (62. Novák), Jeřábek, Řezníček, Sokol (62. Mužík) - P. Černý, Petráň (72. Kašiar). Trenér: Novotný.
Hradec Králové: Ottmar - M. Černý, Čech, Kvída, Urma - Martan (84. Súkenník), Janoušek, Schwarz, Funda (64. Zorvan) - Vlkanova, Pázler (90. Plašil). Trenér: Havlíček.

Opava - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 23. Kuzmanovič, 57. Smola. Rozhodčí: Julínek - Dresler, Podaný. ŽK: Jakubov (Ústí). Diváci: 3684.
Opava: Šrom - Žídek, Svozil, Simerský, Pospěch (83. Jursa) - Stříž (62. Kayamba), Zavadil, Schaffartzik, Kuzmanovič - Smola (79. Puškáč), Jurečka. Trenér: Skuhravý.
Ústí nad Labem: Vašek - Šnirc, Kingue, Pimpara, Pokorný - P. Pilík (69. Jindráček), Miskovič (76. Drame), Richter, Zeman, Novotný (76. Procházka) - Jakubov. Trenér: Křeček.

Táborsko - Sokolov 5:1 (3:0)
Branky: 4. Nešický, 8. Kučera, 28. Navrátil, 74. Musiol z pen., 82. Kopřiva - 69. Čihák. Rozhodčí: Vojkovský - Pochylý, Petřík. ŽK: Kopřiva - Přeučil, Čihák, Kosak. Diváci: 581.
Táborsko: Toma - Navrátil, N'Gimbi, Šandera, Prošek - Kučera, Nešický, Kopřiva (90. Vozihnoj), Mršič (90. Schramhauser) - Vandas, Musiol (82. Linhart). Trenér: Nádvorník.
Sokolov: Bolek - Mejdr, Ševčík, Mráz, Čermák (34. Končal) - Glaser, Kosak, Čihák, Vávra (81. Fišer) - J. Dvořák (34. Strada), Přeučil. Trenér: Hejret.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44