Jihlava udolala Brno, Vaňkův gól nestačil. Za Duklu řádil Hadašcok | iSport.cz
21. září 2019 • 13:10

Jihlava udolala Brno, Vaňkův gól nestačil. Za Duklu řádil Hadašcok

Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly

Fotbalisté Jihlavy si v dnešním utkání 9. kola druhé ligy poradili 3:2 s Brnem. Vysočina, která po dramatickém závěru vyhrála i páté domácí utkání v sezoně, ztrácí na druhém místě tabulky jeden bod na první Pardubice. Východočeský celek má ale o odehrané utkání méně. Třetí Dukla porazila Ústí nad Labem 3:2 po hattricku Vojtěch Hadašvoka.

Dukla, která v minulé sezoně jako jediná sestoupila z nejvyšší soutěže, vyhrála čtvrté z posledních pěti kol. Po dvou brankách Hadaščoka z přelomu poločasů vedli Pražané 2:0, ale Ústí v druhé půli srovnalo. Dukla si však ještě stačila vzít náskok zpět, když se v 86. minutě po centru hlavou prosadil Hadaščok a zkompletoval hattrick. Domácí útočník s ligovými zkušenostmi se mohl prosadit i vícekrát, jednou mu ale radost zkazil ofsajd a v závěru hostující brankář.

Třinec v přestřelce porazil Žižkov 4:2. Také Pražané podobně jako Ústí v druhé půli dotáhli dvougólové manko, ale v 73. minutě dal vítězný gól Kubala a v 82. minutě přidal pojistku Hlúpik. Třinec zvítězil podruhé za sebou a bodově dotáhl pátý Žižkov, který naopak podruhé v řadě nebodoval.

Vlašim remizovala 1:1 v Chrudimi a bodovala i v druhém druholigovém utkání po příchodu kouče Šmejkala. Domácí Východočeši brzy vedli po Venclově trefě, ale hosté z několika šancí srovnali, když se v 68. minutě trefil Januška.

Jihlava po gólech Jawa a Klobásy už vedla 2:0, ale hostům se podařilo vyrovnat. V 55. minutě nejprve snížil Vaněk a v 88. minutě srovnal Růsek. Jenže ani to Zbrojovce k bodu nestačilo, protože v poslední minutě o výhře Vysočiny rozhodl Smejkal.

Vítkovice porazily 4:0 Sokolov a po pěti zápasech, v nichž získaly jediný bod, se dočkaly vítězství. O výhře domácích rozhodl dvěma góly Buchvaldek a ostravskému celku patří v tabulce třinácté místo. Vítkovice ale mají jen o bod víc než předposlední Sokolov a poslední Varnsdorf.

9. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Brno 3:2
Branky: 45.+1 Jawo, 46. Klobása, 90. Smejkal - 55. Vaněk, 88. Růsek

Vítkovice - Sokolov 4:0
Branky: 5. a 49. Buchvaldek, 17. Stříž, 55. vlastní (Stropek)

Chrudim - Vlašim 1:1
Branky: 6. Vencl - 68. Januška

Třinec - Viktoria Žižkov 4:2
Branky: 15. Samiec, 20. Kušnír, 73. Kubala, 82. Hlúpik - 55. Súkenník, 65. Urbanec

Dukla Praha - Ústí nad Labem 3:2
Branky: 45., 46. a 86. Hadaščok - 68. Bassey, 78. Matějka

Líšeň - Prostějov 3:0
Branky: 26. a 85. Reteno, 72. M. Vintr

1. Pardubice 12 9 2 1 20:6 29
2. Dukla 12 9 0 3 26:13 27
3. Hr. Králové 12 7 3 2 25:11 24
4. Jihlava 12 7 3 2 23:15 24