Autor: ČTK, krm
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Žižkova vyhráli v 5. kole druhé ligy v Blansku 2:1 a přiblížili se v tabulce vedoucímu Hradci Králové, který v pátek překvapivě jen remizoval s Vyšehradem. Pražský celek ztrácí na druhém místě na „Votroky“ jediný bod.

Žižkov se dostal do vedení ve 20. minutě poté, co si po Sixtově prodloužení srazil míč do vlastní branky Šašinka. Pojistku přidal v 55. minutě Diviš a hned za dvě minuty byl k údivu domácích vyloučen obránce Blanska Buchta. Nováček druhé ligy i v deseti snížil, když se v 74. minutě z otočky prosadil Žák, ale srovnat už nedokázal.

Třetí bodovou ztrátu z pěti odehraných kol utrpěla pražská Dukla. Největší favorit na postup tentokrát jen remizoval 2:2 ve Varnsdorfu, kde ztratil poločasové dvoubrankové vedení. Tým z Julisky je v tabulce čtvrtý s pětibodovým mankem na vedoucí Hradec. Varnsdorf zůstává v této druholigové sezoně neporažen, počtvrté z pěti kol hrál nerozhodně.

5. kolo druhé fotbalové ligy:

Blansko - Viktoria Žižkov 1:2 (0:1)
Branky: 74. Žák - 20. vlastní Šašinka, 55. Diviš. Rozhodčí: Vojkovský - Koval, Mikeska. ŽK: Kopičár, Klusák, Sukup. ČK: 57. Buchta (Blansko). Diváci: 500 (limit 2000 diváků na stadionu).

Varnsdorf - Dukla Praha 2:2 (0:2)
Branky: 71. Schön, 83. Ondráček z pen. - 17. Koval, 43. Buchvaldek z pen. Rozhodčí: Černý - Kotalík, Pečenka. ŽK: Kubista - Chlumecký, Piroch, Kozma, Dancák. Diváci: 553 (limit 2000 diváků na stadionu).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.