Strakovo kouzlo působí dál, Třinec vyhrál počtvrté. Hradec poprvé padl

Autor: ČTK, ros
1
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

Fotbalisté Hradce Králové poprvé v tomto ročníku druhé ligy prohráli, v 10. kole doma podlehli Prostějovu 0:1. Zaváhání "Votroků" využila Líšeň, která zvítězila 1:0 na hřišti Táborska a na lídra tabulky ztrácí už jen dva body. Naopak druhý z hradeckých pronásledovatelů Žižkov zaváhal, když v pražském derby podlehl Dukle 0:2. Fotbalisté Třince znovu ukázali, že jim jde působení trenéra Františka Straky k duhu, výhra 1:0 v Ústí nad Labem byla jejich čtvrtou v řadě.

Zápas v Hradci výrazně poznamenala situace ze 4. minuty, kdy po vzdušném souboji a následném pádu na zem zapadl jazyk prostějovskému Danielu Bialkovi, kterého musela záchranka odvézt do nemocnice. I kvůli tomu byl první poločas nastaven o deset minut.

Ve 27. minutě rozhodl o výhře Hanáků Jakub Kopřiva, který proměnil pokutový kop. Hradci k vyrovnání nepomohl drtivý tlak ani vyloučení prostějovského Solomona Omaleho v 73. minutě, dvakrát v zápase trefil tyč a jednou břevno. Prostějov vyhrál pátý z posledních šesti zápasů a bodově se dotáhl na třetí Žižkov.

Třinec slaví první výhru v sezoně. S ním i František Straka

Viktoria po dvou výhrách pod novým koučem Davidem Vavruškou podlehla v azylu na pražském Proseku Dukle, která uspěla po pěti předchozích zápasech bez vítězství. Třetí z posledních čtyř duelů vyhrála Líšeň, která zvítězila nad Táborskem po vlastním gólu Jakuba Navrátila z 86. minuty.

Čtvrtou výhru v řadě a pátý zápas bez prohry zaznamenali v Ústí nad Labem fotbalisté Třince, kteří přitom úvodních pět ligových zápasů prohráli. Angažmá někdejšího reprezentačního kouče Straky tak vychází na jedničku, Slezané se v tabulce během posledních pěti kol posunuli z posledního na osmé místo.

10. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Varnsdorf 0:1 (0:0)
Branka: 72. Kocourek. Rozhodčí: Machač - Melichar, Šimáček. ŽK: Lacko, Číž - Kubr, Richter. Bez diváků.

Ústí nad Labem - Třinec 0:1 (0:1)
Branka: 35. Celba. Rozhodčí: Klíma - Kubr, Leška. ŽK: Písačka, Hudec, Brak - Vaněk, Celba, Foltyn. Bez diváků.

Chrudim - Blansko 1:0 (1:0)
Branka: 6. Hašek. Rozhodčí: Machálek - Matoušek, Slavíček. ŽK: Kesner, Verner, Drahoš - Ilko, Vasiljev, Klusák. Bez diváků.

Viktoria Žižkov - Dukla Praha 0:2 (0:1)
Branky: 30. Fábry, 86. Ugwu. Rozhodčí: Zelinka - Novák, Bureš. ŽK: Sukisa, Pudil - Ayong, Kovernikov, Fišl, Hadaščok. Bez diváků.

Táborsko - Líšeň 0:1 (0:0)
Branka: 86. vlastní Navrátil. Rozhodčí: Matějček - Antoníček, Lakomý. ŽK: Penc, Boula - Silný. Bez diváků.

Vyšehrad - Vlašim 1:2 (1:0)
Branky: 12. Košút - 68. Diamé, 88. Kozel. Rozhodčí: Cieslar - Mojžíš, Hurych. ŽK: Černý - Blecha. Bez diváků.

Hradec Králové - Prostějov 0:1 (0:1)
Branka: 27. Kopřiva z pen. Rozhodčí: Pechanec - Vlček, Váňa. ŽK: Samko - Sečkář, Omale, Mucha, Stříž, Šmehyl. ČK: 73. Omale (Prostějov). Bez diváků.

1. Hr. Králové 26 17 7 2 51:22 58
2. Líšeň 26 13 11 2 43:24 50
3. Prostějov 26 12 7 7 40:35 43
4. Žižkov 26 13 3 10 42:38 42
5. Ústí 26 12 5 9 24:29 41
6. Vlašim 26 10 7 9 38:33 37
7. Jihlava 26 9 8 9 44:44 35
8. Dukla 26 9 7 10 36:30 34