Sparta B - Slavia B 2:0. Hvězdné derby ve druhé lize, úřadoval Daněk

15
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sparty B v 17. kole druhé ligy porazili doma v derby rezervu Slavie 2:0, dvěma brankami rozhodl záložník Kryštof Daněk. Sparta se posunula na 13. místo, vršovický celek naopak zůstal poslední. Utkání, které se odehrálo nezvykle na hlavním sparťanském stadionu na Letné, sledovala nejvyšší návštěva druholigové sezony 2752 diváků.

Oby celky výrazně vyztužily sestavy stabilními hráči A-týmů. Sparta nasadila od začátku Minčeva, Karabce, Daňka a zimní posilu z Lazia Řím Kamenoviče. Za Slavii nastoupili gólman Mandous, Kačaraba, Traoré, Pech, Ewerton, Masopust a kapitán „áčka“ Bořil. Dvaatřicetiletý reprezentační obránce po vleklých problémech s kolenem zasáhl do soutěžního utkání poprvé od 3. října 2021.

Domácí byli v prvním poločase mnohem nebezpečnější, několik šancí ale pochytal Mandous. Dvakrát si poradil i proti Daňkovi, třetí vyloženou šanci už ale dvacetiletý záložník proměnil a ve 44. minutě otevřel skóre. Výkon Slavie se nezvedl ani po změně stran. Naopak v 69. minutě zvýšil z dorážky Daněk, k němuž Mandous vyrazil Minčevovu křižnou ránu.

Sparťanská rezerva zvládla soutěžní premiéru pod vedením kouče Janouška a oplatila soupeři srpnovou porážku 2:4 z úvodního vzájemného duelu.

Domácí: 44. Daněk, 69. Daněk

Hosté:

Domácí: V. Vorel – Ševinský (51. Večerka), Vydra, Kamenović – Váňa, Kaštánek, Jonáš (C), Goljan (64. D. Horák) – Karabec (74. Lehocký), Minčev (74. O. Novotný), Daněk.

Hosté: Mandous – Hošek (C), Kačaraba, Konečný, Bořil (62. Masopust) – Kričfaluši (46. Beran), Traoré – Pech, Šubert (62. Šmiga), Ewerton (81. M. Pudil) – A. Pudil (62. Planka).

Domácí: Hodouš, Holoubek, Horák, Nalezinek, Lehocký, Novotný, Večerka

Hosté: Dvořák, Masopust, Planka, Beran, Šmiga, Pudil, Švec

Domácí: Karabec, Minčev, Vydra

Hosté: Beran