1. října 2023 • 20:00

Béčko Sparty s Mejdrem na Žižkově remizovalo. Vedoucí Vyškov zaváhal

1
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Fotbalisté vedoucího Vyškova překvapivě remizovali v 11. kole druhé ligy na hřišti posledního Varnsdorfu 1:1. Stejně dopadlo i pražské derby mezi Žižkovem a sparťanským B-týmem. Jihlava po obratu zdolala Prostějov 2:1.

Varnsdorf otevřel skóre v 66. minutě zásluhou střídajícího Samka. Severočeši ale na první vítězství v druholigové sezoně nedosáhli, o šest minut později si dal vlastní branku Kouřil.

Vyškov, který ve středu vyřadil ve 3. kole domácího poháru prvoligové Teplice, je v čele tabulky o čtyři body před Duklou, Pražané však sehráli o zápas méně. Varnsdorf remizoval popáté v ročníku, jako jediný tým stále nevyhrál a na první nesestupovou příčku ztrácí pět bodů.

Druholigového nováčka Žižkov poslal do vedení v 10. minutě Prošek, za rezervu Sparty srovnal ještě v úvodním dějství Holoubek. Sparta dohrávala od 76. minuty bez vyloučeného Ševínského, domácí však přesilovku nevyužili.

Viktoria neprohrála třetí utkání po sobě a posunula se na 11. místo, Spartě patří první nesestupová pozice.

Prostějov se v Jihlavě ujal vedení na konci první půle po proměněné penaltě Malece. Vysočina v rozmezí 53. až 66. minuty obrátila stav, nejprve se prosadil Araujo-Wilson a po něm Lacko. Jihlava vyhrála ve druhé lize po pěti zápasech a poskočila na sedmou příčku, Prostějov je předposlední.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Žižkov - Sparta Praha B 1:1 (1:1)
Branky: 10. Prošek - 34. Holoubek. Rozhodčí: Zaoral - Dohnálek, Žurovec. ŽK: Prošek, Batioja, Řezáč - Mejdr, Horák. ČK: 76. Ševínský (Sparta). Diváci: 1990.

Varnsdorf - Vyškov 1:1 (0:0)
Branky: 66. Samko - 72. vlastní Kouřil. Rozhodčí: Kotala - Kříž, Bureš. ŽK: Samko, Zálešák - Bayo, Ilko, Němeček. Diváci: 525.

Jihlava - Prostějov 2:1 (0:1)
Branky: 53. Araujo-Wilson, 66. Lacko - 44. Malec z pen. Rozhodčí: Vokoun - Pospíšil, Ježek. ŽK: Lacko - Gábriš. Diváci: 508.

1. Dukla 25 14 5 6 39:26 47
2. MFK Vyškov 25 13 7 5 42:29 46
3. Táborsko 25 11 9 5 36:22 42
4. Olomouc B 25 13 3 9 37:35 42
5. Chrudim 25 10 7 8 45:41 37
6. Sparta B 25 10 5 10 45:41 35
7. Vlašim 25 8 11 6 34:30 35
8. Líšeň 25 8 9 8 29:30 33