17. října 2010 • 18:05

Vedoucí Vlašim poprvé v druhé lize prohrála

0
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:4. Letenští jsou o krok blíž k titulu, zářil Kuchta
SESTŘIH: Plzeň - Mladá Boleslav 3:0. Jasná záležitost, hosté se zvedli až v závěru

Fotbalisté vedoucí Vlašimi poprvé v druhé lize prohráli. V sobotním utkání 12. kola podlehli v Praze B-týmu Sparty 0:1 a nový trenér Milan Matejka tak začal na vlašimské lavičce porážkou. Naopak pražská Dukla vyhrála v Kladně 2:0 a na druhém místě tabulky ztrácí na Vlašim jen bod.

V Kladně se v 25. minutě prosadil nejlepší střelec druhé ligy Chigou, který s přehledem proměnil penaltu. Domácí měli stejnou výhodu v 39. minutě, když Hašek v šestnáctce nedovoleně zastavil Holuba. Kučera však při pokutovém kopu nechal vyniknout gólmana Dukly Radu. V druhé půli pak zvýšil po brejku hostující Malý.

Třetí Zlín doma jen remizoval s Hlučínem 2:2. Nad posledním celkem tabulky sice favorit dvakrát vedl, hosté ale pokaždé díky Gulajevovi dokázali vyrovnat. Nerozhodnými výsledky skončily také zápas Čáslavi s Karvinou a souboj nováčků mezi Sezimovým Ústím a Znojmem.

Sokolovští fotbalisté prohráli s Varnsdorfem 1:3. Týden po nečekaném pohárovém postupu přes pražskou Spartu tak skončila jejich úspěšná série, během níž vytěžili ze čtyř druholigových zápasů deset bodů. Dvakrát se střelecky prosadil sokolovský odchovanec Jiří Procházka, domácí kanonýr Podrazký neproměnil penaltu.

Třinec vyhrál i druhý zápas pod vedením nového trenéra Lubomíra Luhového. Po vítězství nad Jihlavou porazil další celek z horní poloviny tabulky Viktorii Žižkov. Pražanům sebral všechny body dokonce na jejich hřišti po výhře 2:1.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
Kladno - Dukla Praha 0:2 (0:1)
Branky: 25. Chigou z pen., 58. Malý. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Jiřík. ŽK: Tesař, Procházka (oba Kladno). Diváci: 1157.

Čáslav - Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 68. Racko - 78. Opic. Rozhodčí: Jílek - Kocián, Paták. ŽK: Kotrba - Ficek, M. Pavlík, Mišinský, Motyčka. Diváci: 362.

Žižkov - Třinec 1:2 (1:0)
Branky: 34. Štoček - 63. Malíř, 83. Maroši. Rozhodčí: Damková - Košec, Moláček. Bez ŽK. Diváci: 1280.

Zlín - Hlučín 2:2 (1:1)
Branky: 6. Borák, 53. Zbožínek - 14. a 56. Gulajev. Rozhodčí: Makovička - Peřina, Szarovski. ŽK: Dobeš, Šmahaj, Novák - Milutinovič, Václavík, Bartošák. Diváci: 1838.

Sezimovo Ústí - Znojmo 1:1 (0:0)
Branky: 65. Mach - 77. Jonov. Rozhodčí: Franěk - Marek, Nádvorník. ŽK: Rožboud, Mach - Kováč, Zapalač. Diváci: 414.

Sokolov - Varnsdorf 1:3 (1:2)
Branky: 12. Dittrich - 2. a 55. J. Procházka, 19. D. Procházka. Rozhodčí: Adam - Moudrý, Teuber. ŽK: Šmerda, Kura, Knakal, Čada, Hanzlík - Mach, J. Procházka, Kotiš. Diváci: 1150.

Sparta Praha B - Vlašim 1:0 (1:0)
Branka: 39. Krejčí. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Jánoš, Glaser - Vebr, Kotyza. ČK: 86. Vebr. Diváci: 515.

Jihlava - Most 1:1 (1:0)
Branky: 11. Tlustý - 90.+2 Danovski. Rozhodčí: Bílek - Čecháček, Santarius. ŽK: Görner, Gavrič, Bača - Onyango, Lafrance, Jendruščák, Schut. Diváci: 950.