Velké sparťanské choreo. Fanoušci Neapole vytáhli obřího Maradonu | iSport.cz
28. listopadu 2014 • 10:55

Velké sparťanské choreo. Fanoušci Neapole vytáhli obřího Maradonu

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr a Sparta? Dobrý tah z marketingového hlediska, říká expert deníku Sport Pavel Bárta
Karolína Plíšková dovolila Kateřině Siniakové jediný gem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvanáctý hráč. Tak nazývají sparťané své fanoušky, kteří je ve velkém počtu povzbuzují při zápasech na Letné i venku. V utkání s Neapolí (0:0) ceý stadion vydatně podporoval domácí tým, dokonce se vytáhl povedeným choreem. Početný byl i tábor příznivců Neapoli. Italští fans zase během utkání vytáhli vlajku Diega Maradony, jedné z největších klubových legend.Když se vyvarují nepřístojnostem, dokáží fanoušci Sparty vytvořit báječnou kulisu. To se povedlo při čtvrtečním duelu s Neapolí, kde fandilo celkem 16 111 diváků.

"Chtěl bych jim poděkovat, takhle si jejich podporu představujeme a věřím, že to takhle bude vypadat i v dalších zápasech Sparty," řekl za celý tým trenér Vítězslav Lavička .

Velmi působivý moment přišel ve 12. minutě utkání. Jedna strana letenského stadionu se zahalila do červeno-žluto-modré barvy, uprostřed svítilo bílé "S". Fanoušci tím ukázali, že jako dvanáctý hráč stojí za svým mužstvem.

Slyšet byli i italští fanoušci, kteří zaplnili celý hostující sektor. V Neapoli milují Diega Maradonu, za jehož éry klub zažil nejlepší léta v dějinách. Argentinská legenda v týmu působila v letech 1984 - 1991, Neapol pod jeho vedením vyhrála dvakrát ligu, pohár UEFA či domácí pohár. Také proto fanoušci na Letné mávali vlajkou s portrétem argentinského fotbalového génia.

Fanoušci Neapole vystavili během utkání se Spartou transparent Diega Maradony, který za italská klub dlouhá léta hrával
Fanoušci Neapole vystavili během utkání se Spartou transparent Diega Maradony, který za italská klub dlouhá léta hrával

Hušbauer o obří šanci Lafaty: Mohl to vyřešit jinak, ale gólman neskočil

Bránit v Bernu remízu by byla vražda, varují sparťané po Neapoli

Vstoupit do diskuse
0
Skupina F
Články odjinud


Články odjinud