15. dubna 2016 • 16:35

Prohra, ale fantastická atmosféra. To jsem nezažil, děkoval Krejčí divákům

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Inkasovali čtyři góly, bylo po vysněném postupu do semifinále Evropské ligy, ale euforie na Letné neustala. Naopak, gradovala. Fanoušci Sparty v utkání s Villarrealem (2:4) vytvořili úžasnou atmosféru i přes nepříznivý výsledek a devadesát minut děkovali hráčům za úspěšné tažení Evropskou ligu. "Klobouk dolů, bylo to skvělý a já si to moc užil. Obrovské díky všem," říkal nadšeně Ladislav Krejčí.Zažil jste někdy, že by vám fanoušci aplaudovali při porážce?
"Tohle nepamatuji. Je to fakt krásný pocit a všichni si takové podpory vážíme. Když jsme prohrávali 0:4, tak fanoušci nepřestali fandit, hnali nás dopředu a jsem rád, že jsme se jim aspoň dvěma góly odvděčili. Snad i předvedenou hrou."

Na konci vám tleskali i příznivci Villarrealu.
"Jo, to je pravda, tleskal úplně celý stadion. Bylo to skvělé."

Přitom za stavu 0:4 to asi příjemné nebylo, že?
"To nebylo, ale říkal jsem si, že to musíme ještě odehrát se ctí, odmakat to, odjezdit a vstřelit nějaký gól, aby to nevypadalo tak šíleně. Navíc, když šlo o poslední zápase v Evropské lize."

720p 480p 360p 240p
Krejčí: Klobouk dolů před fanoušky. Chtěli jsme se jim odvděčit

Dva góly jste nakonec vstřelili a ještě si vypracovali hodně šancí...
"Dokonce jsme Villarreal zatlačili na jejich polovinu, ale nakonec to byl úplně jiný zápas než třeba na Laziu. Tam jsme byli efektivní my, teď to bylo naopak. Ale že bychom utržili nějaký debakl, to jsem si neříkal. Spíš, že to přece není možné. Hráli jsme dobrý zápas, Villarreal neměl na Letné tolik šancí jako v prvním zápase, víc ze hry jsme měli my. Aspoň mi to tak připadalo na hřišti, jenže víc gólů napadalo do naší branky."

Fanoušci na Letné předvedli v první půli velkolepou choreografii
Fanoušci na Letné předvedli v první půli velkolepou choreografii

Jak byste celkově zhodnotil sparťanské tažení Evropskou ligou?
"Obrovsky si vážím toho, kam až jsme se dostali a jakým způsobem. Pro nás všechny je to úspěch a škoda vyřazení. Ale podali jsme kvalitní výkon, který na Villarreal bohužel nestačil."

Má teď Sparta sílu na to, aby došla v příštím ročníku do Ligy mistrů?
"Uvidíme v další sezoně, jak to bude, ale o nějaké zkušenosti jsme zase bohatší. A věřím, že nám pomůžou."

Nyní se budete koncentrovat na ligu, věříte v titul?
"Nejdřív musíme zvládnout strašně těžký zápas v Ďolíčku. Jestli budeme mít po čtvrtku dostatečně sil? Musíme, to je jednoduchý. Musíme dobře zregenerovat a v přípravě na zápas udělat maximum. A co se týká titulu, všichni víme, že ho nemáme ve vlastních rukou, ale věříme, že se to dá zvládnout. Motivace je pořád ve všech."

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>>

720p 480p 360p 240p
Juliš: O půli to bylo krutý, povedlo se nám dohrát se ctí

720p 480p 360p 240p
Efektivita byla na straně soupeře, uznal sparťan Frýdek

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze