8. prosince 2017 • 04:40

Trenér Astany: Nechápu, jak může mít Slavia tak katastrofální hřiště

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Astany na úkor Slavie v play off Evropské ligy? Tomu před vzájemným zápasem ve skupině věřil málokdo. Také proto přivítal na tiskové konferenci trenéra hostů Stanimira Stojlova po vítězství 1:0 na půdě českého mistra potlesk od kazašských novinářů. Bývalý bulharský reprezentant uznal kvality soupeře, naopak se podivil nad stavem trávníku.Právě kvalita hrací plochy se stala jedním z témat v pozápasovém hodnocení. „Nevím, jak je možné, že tým s tak velkým stadionem a investicemi má hřiště v tak katastrofickém stavu,“ vypálil Stojlov. Astana podobné problémy nemá, protože na svém stadionu má umělý trávník. 

Také trenér Slavie Jaroslav Šilhavý zmínil několikrát nerovný terén při svém hodnocení utkání. Odmítl však kritizovat trávníkáře z Edenu uprostřed mrazivého prosincového počasí.

„V tomto období už v řádu není voda, neroste tráva. Nechtěl jsem tady napadat kluky, kteří se o ni starají. V tomhle období bych nechtěl hanit ničí práci,“ reagoval Šilhavý na kritiku ze strany trenéra hostů.

Výpravě Astany se vyplatilo, že do Prahy dorazila s předstihem, o víkendu stihli její hráči přípravný zápas se Žižkovem a efekt se dostavil: zpátky si odvážejí historický postup.

„Pobyt pro nás byl velice užitečný, aklimatizovali jsme se, přece jen časový posun mezi Astanou a Prahou je pět hodin. Měli jsme čas trénovat a zvyknout si na povrch hřiště. Měli jsme řadu rozhovorů s týmem. Chtěli jsme jít dál. A změnili jsme historii kazašského fotbalu,“ uvedl kouč Stojlov, kterému u týmu končí smlouva a zatím nepočítá s tím, že by pokračoval.

Jeden zápas o mém konci ve Slavii nerozhodne, řekl trenér Šilhavý po vyřazení
720p 360p

Je to zklamání, smutnili Zmrhal s Necidem po vyřazení ze skupiny
720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze