8. prosince 2017 • 04:40

Trenér Astany: Nechápu, jak může mít Slavia tak katastrofální hřiště

Autor:
TOP VIDEA
Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Astany na úkor Slavie v play off Evropské ligy? Tomu před vzájemným zápasem ve skupině věřil málokdo. Také proto přivítal na tiskové konferenci trenéra hostů Stanimira Stojlova po vítězství 1:0 na půdě českého mistra potlesk od kazašských novinářů. Bývalý bulharský reprezentant uznal kvality soupeře, naopak se podivil nad stavem trávníku.Právě kvalita hrací plochy se stala jedním z témat v pozápasovém hodnocení. „Nevím, jak je možné, že tým s tak velkým stadionem a investicemi má hřiště v tak katastrofickém stavu,“ vypálil Stojlov. Astana podobné problémy nemá, protože na svém stadionu má umělý trávník. 

Také trenér Slavie Jaroslav Šilhavý zmínil několikrát nerovný terén při svém hodnocení utkání. Odmítl však kritizovat trávníkáře z Edenu uprostřed mrazivého prosincového počasí.

„V tomto období už v řádu není voda, neroste tráva. Nechtěl jsem tady napadat kluky, kteří se o ni starají. V tomhle období bych nechtěl hanit ničí práci,“ reagoval Šilhavý na kritiku ze strany trenéra hostů.

Výpravě Astany se vyplatilo, že do Prahy dorazila s předstihem, o víkendu stihli její hráči přípravný zápas se Žižkovem a efekt se dostavil: zpátky si odvážejí historický postup.

„Pobyt pro nás byl velice užitečný, aklimatizovali jsme se, přece jen časový posun mezi Astanou a Prahou je pět hodin. Měli jsme čas trénovat a zvyknout si na povrch hřiště. Měli jsme řadu rozhovorů s týmem. Chtěli jsme jít dál. A změnili jsme historii kazašského fotbalu,“ uvedl kouč Stojlov, kterému u týmu končí smlouva a zatím nepočítá s tím, že by pokračoval.

Jeden zápas o mém konci ve Slavii nerozhodne, řekl trenér Šilhavý po vyřazení

720p 360p
Je to zklamání, smutnili Zmrhal s Necidem po vyřazení ze skupiny

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze