Trenér Astany: Nechápu, jak může mít Slavia tak katastrofální hřiště | iSport.cz
8. prosince 2017 • 04:40

Trenér Astany: Nechápu, jak může mít Slavia tak katastrofální hřiště

TOP VIDEA
Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky
SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Astany na úkor Slavie v play off Evropské ligy? Tomu před vzájemným zápasem ve skupině věřil málokdo. Také proto přivítal na tiskové konferenci trenéra hostů Stanimira Stojlova po vítězství 1:0 na půdě českého mistra potlesk od kazašských novinářů. Bývalý bulharský reprezentant uznal kvality soupeře, naopak se podivil nad stavem trávníku.Právě kvalita hrací plochy se stala jedním z témat v pozápasovém hodnocení. „Nevím, jak je možné, že tým s tak velkým stadionem a investicemi má hřiště v tak katastrofickém stavu,“ vypálil Stojlov. Astana podobné problémy nemá, protože na svém stadionu má umělý trávník. 

Také trenér Slavie Jaroslav Šilhavý zmínil několikrát nerovný terén při svém hodnocení utkání. Odmítl však kritizovat trávníkáře z Edenu uprostřed mrazivého prosincového počasí.

„V tomto období už v řádu není voda, neroste tráva. Nechtěl jsem tady napadat kluky, kteří se o ni starají. V tomhle období bych nechtěl hanit ničí práci,“ reagoval Šilhavý na kritiku ze strany trenéra hostů.

Výpravě Astany se vyplatilo, že do Prahy dorazila s předstihem, o víkendu stihli její hráči přípravný zápas se Žižkovem a efekt se dostavil: zpátky si odvážejí historický postup.

„Pobyt pro nás byl velice užitečný, aklimatizovali jsme se, přece jen časový posun mezi Astanou a Prahou je pět hodin. Měli jsme čas trénovat a zvyknout si na povrch hřiště. Měli jsme řadu rozhovorů s týmem. Chtěli jsme jít dál. A změnili jsme historii kazašského fotbalu,“ uvedl kouč Stojlov, kterému u týmu končí smlouva a zatím nepočítá s tím, že by pokračoval.

Jeden zápas o mém konci ve Slavii nerozhodne, řekl trenér Šilhavý po vyřazení
720p 360p

Je to zklamání, smutnili Zmrhal s Necidem po vyřazení ze skupiny
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud