Čech promluvil o konci v Chelsea: Seděl jsem u Abramoviče v obýváku… | iSport.cz
9. května 2019 • 09:55

Čech promluvil o konci v Chelsea: Seděl jsem u Abramoviče v obýváku…

Autor: apr
TOP VIDEA
Hvězdné války na Zlaté tretře: Pět největších jmen na prestižním ostravském mítinku Hvězdné války na Zlaté tretře: Pět největších jmen na prestižním ostravském mítinku
Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má za sebou fantastickou kariéru. Na klubové scéně vyhrál vše, co se dalo. Český gólman Petr Čech však ještě před tím, než pověsí definitivně rukavice a kopačky na hřebík touží po triumfu v Evropské lize. Kuriózní je, že v případném finále může stanout proti Chelsea, z níž ke „kanonýrům“ odešel. „Takové finále se jeví jako velmi pravděpodobné, vzhledem k naší výchozí pozici a tomu, že oni hrají odvetu s Frankfurtem doma,“ konstatoval 36letý gólman. V rozhovoru pro britský Daily Mail také zavzpomínal na to, jak rozebíral svůj odchod ze Stamford Bridge s majitelem „Blues" Romanem Abramovičem, či na střet se Stephenem Huntem, kvůli němuž nosí při zápasech helmu.Arsenal v prvním semifinále Evropské ligy porazil doma Valencii 3:1 a do odvety si vytvořil výhodnou pozici. Brankář Petr Čech se tak znovu o kousek přiblížil svému snu – zakončit bohatou kariéru ziskem trofeje.

Ve finále může dojít na pikantní souboj s Chelsea. „Jeví se to jako velmi pravděpodobné, vzhledem k naší výchozí pozici a tomu, že Chelsea hraje odvetu s Frankfurtem doma,“ uvedl Čech. „Blues“, kteří ve čtvrtfinále přešli přes Slavii, v prvním zápase semifinále na hřišti německého celku uhráli remízu 1:1 a doma budou velkým favoritem.

V případě postupu obou londýnských gigantů by se pro Čecha stalo finále Evropské ligy vskutku krásnou pohádkovou tečkou za úspěšnou kariérou. Stanul by v něm v dresu „Gunners“ proti Chelsea, v jejímž dresu vybojoval řadu trofejí, včetně vítězství v Lize mistrů v roce 2012, kdy „Blues“ porazili ve finále po penaltovém rozstřelu Bayern Mnichov.

„Nikdy jsem to utkání neviděl. Pouze kousek prodloužení, když se na něj díval můj syn. Pak také kousek s týmem v hotelu, když v televizi dávali nějaký magazín Ligy mistrů, ve kterém se k tomu zápasu vraceli,“ přiznal Čech. Dle svých slov se totiž snaží věnovat hlavně přítomnosti a neohlížet se dozadu. Až skončí kariéru, tak prý ale určitě přijde chvíle, kdy si sedne a utkání zhlédne.

K prvenství v Champions League málem dojít nemuselo. Nechybělo moc a kariéru Petra Čecha mohla ukončit v roce 2006 nešťastná událost z utkání s Readingem, kdy po střetu se Stephenem Huntem praskla českému gólmanovi lebka. Na tři dny mu doslova zhasl svět a bylo zázrakem, že se už za tři měsíce vrátil zpět do akce. „Neřekl bych, že by mě to nějak ovlivnilo. Tedy kromě toho, že od té doby musím chytat v helmě a musel jsem najít nový způsob, jak se dívat kolem sebe. Měl jsem „výhodu“, že jsem byl tři dny v komatu, takže jsem na to neměl žádné vzpomínky,“ řekl.

Čech se po vážném zranění dokázal dostat zpět do skvělé formy a sbíral další trofeje. Byl u dvou titulů v Premier League, zmiňovaného prvenství v Lize mistrů i triumfu v Evropské lize. Po řadě úspěchů ale v létě roku 2015 z Chelsea odešel do Arsenalu. Nebyl to však snadný odchod. Ačkoliv trenér José Mourinho dával v brance přednost belgickému talentu Thibautu Courtoisovi, nechtěl Čecha k městskému rivalovi pustit. Stejný názor na věc měl dlouho i majitel „Blues“ Roman Abramovič.

„Měl jsem schůzku v jeho domě. Posadili jsme se u něj v obýváku a já mu řekl důvody, proč chci odejít. Byl jsem hodně nervózní. Chtěl jsem to udělat, ale neměl jsem plán B,“ zavzpomínal Čech na rozhovor s Abramovičem. „Nebyl šťastný, ale věděl, že jsem pro klub udělal všechno. Zavřel oči a řekl: Ok, můžeš jít,“ dodal.

Kruh se uzavírá a už ve čtvrtek večer se dozvíme, jak vše dopadne. Postaví se Petr Čech 29. května v Baku ve finále Evropské ligy do branky Arsenalu proti Chelsea, nebo bude finálová dvojice jiná?

Vše o Chelsea čtěte ZDE>>>

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud