Fotbalisté pražské Sparty vyzvou v druhém domácím zápase skupiny C Evropské ligy aktuálně druhý tým skotské nejvyšší soutěže Rangers FC. Situace ve skupině C je vyrovnaná, všechny týmy mají po dvou zápasech shodně tři body. Utkání v pražské epet Aréně začíná od 18:45. Kde sledovat duel Sparta - Rangers v TV živě?
Vše o utkání Sparta - Rangers |
Datum a čas: čtvrtek 26. října od 18:45 Místo konání: epet Aréna, Praha Fáze: základní skupina C, Evropská liga Rozhodčí: Sascha Stegemann (Něm.) Studio iSport.cz se Zdeňkem Zlámalem a redaktorem Jakubem Plaskurou od 18:15 TV přenos: Sport 2 od 18:15 |
Kde sledovat Sparta - Rangers v TV?
Zápas Sparta - Rangers vysílá od 18:15 stanice Sport 2 včetně předzápasového studia. Utkání mezi Spartou a Rangers začíná v 18:45.
Sledujte Studio iSport.cz od 18:15 s bývalým brankářem Zdeňkem Zlámalem a redaktorem Sportu Jakubem Plaskurou, moderuje Martin Vait.
Sestavy
Domácí: Vindahl – Vitík, Panák (C), Sørensen – Preciado (26. Wiesner), Laçi (65. Sadílek), Kairinen, Ryneš – Karabec (65. Olatunji), Kuchta, Birmančević (75. Pešek).
Hosté: Butland – Tavernier (C), Goldson, Souttar, Davies – Lundstram, Raskin – Cantwell (64. S. Wright), Lammers, Sima – Dessers (74. Danilo).
Náhradníci
Domácí: Vorel, Surovčík, Gomez, Olatunji, Pavelka, Sadílek, Mejdr, Vydra, Pešek, Wiesner, Ševčík, Sejk
Hosté: McCrorie, Wright, Wright, King, Devine, McCausland, Lyall, Fraser, McKinnon, Danilo
Karty
Domácí: Panák
Hosté: Cantwell, Souttar, Goldson, Sima
Rozhodčí
Stegemann – Dietz, Günsch (vš. Německo)
Stadion
epet Arena, Praha
Návštěva
18 250 diváků
Hned čtveřici zápasů můžete během čtvrtka sledovat v přímém přenosu na kanálech Sport 1 a Sport 2. Jejich sledování si můžete zajistit u těchto poskytovatelů:
Skylink | Multi - 299 Kč / měsíc | Kombi+ - 399 Kč / měsíc |
T-Mobile (Magenta) TV | S a M - 199 Kč* / měsíc | L - 299 Kč* / měsíc XL - 449 Kč* / měsíc |
Vodafone TV | 150 Kč základní nabídka + 150 Kč sportovní programy pro stávající zákazníky Vodafone | 320 Kč základní nabídka + 150 Kč sportovní programy pro ostatní klienty |
Telly | Sport ONLINE na 14 dní - 250 Kč | Sport ONLINE na měsíc - 300 Kč |
* cena platí na první 3 měsíce |
Jaké zápasy z Evropské a Konferenční ligy se vysílají v Česku
Zápas | Datum a čas | TV přenos |
---|---|---|
Lille - Slovan Bratislava | 26. 10. 2023 (18:45) | Sport 1 |
Sparta - Rangers | 26. 10. 2023 (18:45) | Sport 2 |
AS Řím - Slavia | 26. 10. 2023 (21:00) | ČT Sport |
Liverpool - Toulouse | 26. 10. 2023 (21:00) | Sport 1 |
Dinamo Záhřeb - Plzeň | 26. 10. 2023 (21:00) | Sport 2 |
Sparta v evropských pohárech 2023/24
Dvě vypjaté odvety v předkolech evropských pohárů viděla letos vyprodaná epet Aréna. Nejprve Sparťané smolně po penaltovém rozstřelu podlehli Kodani, chuť si zpravili o dva týdny později v odvetě proti Dinamu Záhřeb. Z prvního duelu si přivezli dvougólové manko, které ale brzy stáhli a v prodloužení si zajistili postup do skupinové fáze Evropské ligy.
Soutěž | Fáze | Zápasy |
Liga mistrů | 3. předkolo | 1. zápas: FC Kodaň - Sparta 0:0 2. zápas: Sparta - FC Kodaň 3:3 (2:4 na penalty) |
Evropská liga | 4. předkolo | 1. zápas: Dinamo Záhřeb - Sparta 3:1 2. zápas: Sparta - Dinamo Záhřeb 4:1 po prodloužení |
skupina C | 1. zápas: Sparta - Aris Limassol 3:2 2. zápas: Real Betis - Sparta 2:1 |
Z | V | R | P | Skóre | B | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Rangers | 6 | 3 | 2 | 1 | 8:6 | 11 | |
2. Sparta | 6 | 3 | 1 | 2 | 9:7 | 10 | |
3. Real Betis | 6 | 3 | 0 | 3 | 9:7 | 9 | |
4. Aris Limassol | 6 | 1 | 1 | 4 | 7:13 | 4 |
České týmy v evropských pohárech 2023/24
Po vypadnutí Bohemians 1905 ve 2. předkole Konferenční ligy s norským Bodö/Glimt si účast ve skupinové fázi evropských pohárů zajistila obě pražská S, které čeká Evropská liga. Fotbalisté Plzně si zahrají Konferenční ligu.
Tým | Soutěž | Fáze | Zápasy |
---|---|---|---|
Sparta Praha | Liga mistrů | 3. předkolo | 1. zápas: FC Kodaň - Sparta 0:0 2. zápas: Sparta - FC Kodaň 3:3, 2:4 na pen. |
Evropská liga | 4. předkolo | 1. zápas: Dinamo Z. - Sparta 3:1 2. zápas: Sparta - Dinamo Z. 4:1 |
|
Evropská liga | skupina C | Sparta - Aris 3:2 Real Betis - Sparta 2:1 Sparta - Rangers (26. 10., 18:45) Rangers - Sparta (9. 11., 21:00) Sparta - Real Betis (30. 11., 18:45) Aris - Sparta (14. 12., 21:00) |
|
Slavia Praha | Evropská liga | 3. předkolo | 1. zápas: Slavia - Dnipro 3:0 2. zápas: Dnipro - Slavia 1:1 |
Evropská liga | 4. předkolo | 1. zápas: Slavia - Zorya 2:0 2. zápas: Zorya - Slavia 1:2 |
|
Evropská liga | skupina G | Servette - Slavia 0:2 Slavia - Šeriff 6:0 AS Řím - Slavia (26. 10., 21:00) Slavia - AS Řím (9. 11., 18:45) Šeriff - Slavia (30. 11., 21:00) Slavia - Servette (14. 12., 18:45) |
|
Viktoria Plzeň | Konferenční liga | 2. předkolo | 1. zápas: Plzeň - Drita 0:0 2. zápas: Drita - Plzeň 1:2 |
3. předkolo | 1. zápas: Plzeň - Gzira 4:0 2. zápas: Gzira - Plzeň 0:2 |
||
4. předkolo | 1. zápas: Tobol Kostanaj - Plzeň 1:2 2. zápas: Plzeň - Tobol Kostanaj 3:0 |
||
skupina C | Plzeň - Ballkani 1:0 Astana - Plzeň 1:2 Dinamo Záhřeb - Plzeň (26. 10., 21:00) Plzeň - Dinamo Záhřeb (9. 11., 18:45) Ballkani - Plzeň (30. 11., 18:45) Plzeň - Astana (14. 12., 21:00) |
||
Bohemians Praha 1905 | Konferenční liga | 2. předkolo | 1. zápas: Bodö/Glimt - Bohemians 3:0 2. zápas: Bohemians - Bodö/Glimt 2:4 |