Jan Podroužek
12. srpna 2022 • 05:00

Slavia v Řecku. Laserová šikana, opora Mandous a Olayinka brzy ikonou

Vstoupit do diskuse
8
 • Video se připravuje ...

  Napadlo by vás, že Peter Olayinka se brzy stane slávistou s nejvyšším počtem startů v evropských pohárech? A že na téže scéně asi bude i nejlepším střelcem? Jeho malý příběh nicméně trochu zaniká pod otravnými světly laserů, které prudily hráče hostů v divoké aténské odvetě. Co vše ukázal souboj s Panathinaikosem, z něhož si Slavia odváží postup do play off Konferenční ligy?

 • Za lasery exemplární trest, ubližují pověsti aténských fanoušků

  Skvělá atmosféra, tu si každý pochvaloval, jenže taky jednohlasně dodávali, že jí ubližovaly lasery. Ty používali fanoušci domácích proti hráčům Slavie, zejména na evropské scéně je to až ostudná a prohnaná pomůcka. Taky za to navrhnul předseda „sešívaných“ Panathinaikosu u UEFA exemplární trest, byť dodal, že si váží věhlasu řeckého soupeře a že je mu líto, že tak slavný klub končí v pohárech. Když ovšem má Panathinaikos evropské ambice, měl by si s vlastními příznivci vyřešit tuhle zrůdnost, zvlášť když se to v jeho domácích zápasech děje opakovaně, jak poznamenal kouč Jindřich Trpišovský.

  Trpišovský po postupu: Věděli jsme, že nás čeká peklo. Je to další zkušenost
  Video se připravuje ...

  Laser je ještě ta lepší varianta, nám tam propichovali míče nožem, vzpomíná trenér Levý
  Video se připravuje ...

 • Panathinaikos zaskočil taktikou, Slavia stihla reagovat

  Panathinaikos – alespoň zpočátku – zaskočil Slavii jednoduchým přímočarým rozehráváním akcí přes krajní obránce, kteří vybíhali až do pozice křídel, a ty naopak stahoval na střed tak, že nevytvářely klasické krajní tandemy. Klika byla, že Jindřich Trpišovský a spol. na to reagovali za stavu 0:0, a ne při horším výsledku, když po takové akci neproměnil tutovku Rubén Pérez. „Sešívaní“ vysunuli do napadání stoperů soupeře Ibrahima Traorého, aby pomáhal Ondřeji Lingrovi, který by neměl šanci to stíhat, a křídla hostů se stahovala při obranném postavení hluboko se svými obránci. Krajní obránci David Douděra a Oscar Dorley pak nabírali Aitora Cantalpiedru a Georgiose Vagiannidise uprostřed hřiště poblíž svých stoperů.

  Rozhodly Trpišovského kroky, řekl Levý po postupu Slavie. Nebyl to Kačarabův zápas
  Video se připravuje ...

 • Olayinka vyrovnal Bořila. A útočí na Tomáše Doška

  Možná to trochu zapadne, přece jen hlavním tématem aténské odvety byla atmosféra, uhozené lasery a příznivý výsledek pro českého pohárového zástupce. Nicméně v dresu Slavie se významnému milníku přiblížil Peter Olayinka, ten totiž vyrovnal v pohárových startech v „sešívaném“ dresu prvního Jana Bořila, už jich mají shodně 47. Zároveň nigerijský záložník dost možná brzy uchvátí i jinou statistiku – nejlepšího slávistického střelce v Evropě. Tenhle primát zatím drží Tomáš Došek s dvanácti zásahy, Olayinka jich má jedenáct, stejně jako Richard Dostálek.

  Peter Olayinka se raduje ze své trefyFoto ČTK / Vondrouš Roman

 • Těžká role pro Kačarabu

  V minulé sezoně patřil, alespoň v podzimní části, do stoperské dvojice, nejčastěji s Aihamem Ousouem. Po příchodu Eduarda Santose ale z ideální sestavy vypadl a v aténské odvetě se dopustil klíčové chyby, která vedla k vedoucímu gólu Andraže Šporara. To může ukrajinského obránce ještě víc ukotvit v pozici stopera číslo tři, trenérský tým ho ale i tak potřebuje srovnat, protože z této role je velmi pravděpodobné, že bude pravidelněji zaskakovat, když vypadne někdo z dua Ousou-Santos.

  Pražská Slavia v souboji s Panathinaikosem v rámci třetího předkola Evropské konferenční ligyFoto ČTK / AP / Nikos Vichos

 • Opora Mandous, pozor na výkopy slabší pravačkou

  Svou pátou evropskou nulu ve Slavii nepřidal, ale nelze mu upřít, že je velkou oporou týmu. Aleš Mandous proti Panathinaikosu chytil minimálně dvě tutovky, u brzké šance Rubéna Péreze zase dokázal míč lehce vychýlit tak, že dorážku záložníkovi ztížil. S jeho povahou je ideálním vzorem pro nebojácnou hru daleko od své brány, byť v této disciplíně stále potřebuje sbírat zkušenosti. Například souboj s Andražem Šporarem mimo své vápno ho těžce zaskočil, ačkoliv to nakonec zvládl. Jen pozor na výkopy pravačkou, slabší noha občas pošle balon při zemi prostředkem…

  Klíčový muž Mandous: Na zádech mi přistálo hodně piv, ale to k tomu patří
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
8

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Skupina H
Články odjinud


Články odjinud