V Plzni mizí „tvrdé jádro“. Nová role Limberského a škola pro mladou krev | iSport.cz
Jonáš Bartoš
1. srpna 2019 • 04:40

V Plzni mizí „tvrdé jádro“. Nová role Limberského a škola pro mladou krev

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Na co se vyplatí vsadit v duelu Slavie s Plzní?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Viktoria Plzeň nezadržitelně mění součástky. O nutnosti generační „čistky“ se mluvilo v kancelářích Doosan Areny dlouho, nicméně až na startu aktuální sezony dochází ke značným posunům. Mužstvo, které v uplynulých devíti letech ovládlo českou fotbalovou scénu a třikrát si zahrálo Ligu mistrů, pomalu do sestavy pouští nové hráče. První velkou zkoušku má rekonstruovaná skvadra za sebou – Viktoria ve 2. předkole Ligy mistrů krutě narazila a po výprasku 0:4 vypadla s Olympiakosem Pireus. Jak se mění Plzeň? Má nový tým budoucnost a sílu i na evropské scéně? V placené části článku najdete také rozhovor s Karlem Krejčím, současným trenérem české reprezentace do 21 let.Pavel Vrba se v Pireu odhodlal k poměrně odvážnému kroku. Při čtení základní sestavy vynechal číslo osm. Davida Limberského , plzeňský symbol úspěchů a jednoho z posledních mohykánů, co pamatuje všechny zářné momenty. Zároveň rebela, který fanoušky ostatních klubů provokuje a nevyhnul se i některým průšvihům.

Zkušeného beka v sestavě nahradil Adam Hloušek. Třicetiletá letní posila, rychlostně výtečně vybavená, si získala místo po úspěšném představení v Liberci a následné domácí partii s Olympiakosem. Limberský totiž úvodní zápas vynechal kvůli kartám a Pavel Vrba řešil zásadní dilema, koho pustit do odvety.

Hloušek na levé straně při debaklu 0:4 nepropadl, zároveň ale neukázal nic, co by Plzni pomohlo v těžkém boji proti silnému soupeři. „Pavel se spíš přiklonil k sestavě z prvního zápasu (udělal pouze dvě změny). Jestli to bylo dobře, nebo špatně, těžko takhle říct. Ale i kdyby byla sestava s Davidem, tak to ve finále dopadlo stejně. Třeba ne výsledkově, ale Olympiakos by i proti zkušenějším hráčům svou dominanci završil postupem,“ uvedl Karel Krejčí, který v Plzni působil jako asistent i hlavní trenér a v současnosti vede reprezentační výběr do 21let.

Je zřejmé, že Limberský už na levém beku neodehraje všechno. Z role nepostradatelného lídra se pomalu dostává do pozice, kdy místo sebe pouští na plac mladšího borce. „Limberský udělal chybu v předchozím zápase

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Osmifinále
Články odjinud


Články odjinud