23. července 2009 • 17:28

Skandál pokračuje, policie vyšetřuje i STES

Autor:
Projev Ivana Haška, nového předsedy ČMFS
TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo LIGOVÉ STŘIHY: Hapal trefil, kam se Stanciuem. V derby moc taktiky nebylo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Policie v rámci šetření údajných finančních nesrovnalostí v Českomoravském fotbalovém svazu (ČMFS) prověřuje i dceřinou společnost svazu STES. Podle dnešní zprávy serveru Týden.cz si policisté vyžádali od nového svazového vedení dokumenty o hospodaření této marketingové společnosti.Informaci o tom, že si policie odvezla ze sídla STESu řadu dokumentů, potvrdil člen nového představenstva společnosti Petr Doležal. "Ano, je to tak. Policie si vyžádala dokumenty o hospodaření, my jí v tom samozřejmě vyjdeme vstříc," uvedl muž, jenž je zároveň ředitelem Slavie Praha a členem nového výkonného výboru ČMFS.

Společnost STES má na starosti mimo jiné obchodování s marketingovými právy fotbalového svazu a také národní tým, především pak zařizování zájezdů a pobytů mužstva v zahraničí. Právě tam míří podle serveru podezření detektivů na machinace s penězi. Ročně STES hospodaří s částkou okolo 300 milionů korun.

Představitele STESu včetně Jaroslava Vacka, jenž působil ve firmě od jejího založení v roce 1993, odvolal nový výkonný výbor ČMFS hned na svém prvním zasedání.

Zájem policistů o STES podle všeho souvisí s vyšetřováním údajných finančních nesrovnalostí na svazu. V úterý byli zadrženi bývalý předseda ČMFS a současný ředitel 1. FC Brno Pavel Mokrý, bývalý člen výkonného výboru ČMFS Václav Chvála a bývalý náměstek ministra školství Ladislav Malý, kteří vypovídali o osudu částky 31 milionů korun za prodané vstupenky na ME 2004. Malý byl obviněn z krácení daní, kterého se údajně dopustil v roce 2004 v a. s. Fotbal Trading.

Podle serverů Týden.cz a Aktuálně.cz se policisté dále zajímají také o neshody ve financování rozpočtu fotbalového svazu a možné falšování údajů v letech 2004 až 2006, kdy údajně nebyly řádně zaneseny do účetnictví odměny pro některé fotbalové funkcionáře. Policie prý také prověřuje plánovanou výstavbu Národního stadionu, ze které nakonec sešlo.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, čmfs, stes
 Klasická verze
Mobilní verze