Pavel Kalouš
21. července 2012 • 09:31

Slávisté regenerují v mrazivé říčce. Jen kouč Rada se neotužuje

Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO PŘÍMO Z ITÁLIE | Legendární Vincenz Priessnitz by z nich měl radost. Slávisté totiž na soustředění v italských Dolomitech využívají k regeneraci i nezvyklou pomůcku – ledovou vodu horské řeky Brenty, která protéká kolem jejich tréninkového hřiště.Voda, která má odhadem jen lehce přes deset stupňů, obvykle nepříjemně štípe, jenže v tropických vedrech, které sužují Slavii na soustředění v italském Borgo Valsugana, je příjemným osvěžením.

Lukáš Jarolím a Karol Kisel postávají po kolena v řece, ruce opřené o hranu jezu, Vitalij Trubila o kus dál jen v kraťasech sedí na mělčině a gólman Kamil Čontofalský je dokonce ponořený celý. Ze studené vody mu několik minut kouká jen hlava.

Pro slávisty se z toho po několika dnech příprav na severu Itálie stal už rituál.

Po každém tréninku se přesunou o pár metrů vedle hřiště ke kamenitému korytu Brenty a chladí si unavené nohy ve studené vodě.

Ve třicetistupňových vedrech je to nejlehčí způsob, jak bojovat s horkem.

Deník Sport byl u slávistické přípravy v Itálii
720p 480p 360p 240p

Nezvyklou koupel si nenechá ujít ani stoper Martin Dobrotka, který kvůli zlomené ruce a svalovým problémům jinak trénuje individuálně.

Jen trenér Petr Rada do vody nevleze. V kopačkách a mikině popochází na břehu a přísným pohledem kontroluje hemžení svých svěřenců ve vodě.

Hlavou se mu už totiž honí myšlenky na dnešní večerní utkání s Parmou, kterým od 17.00 v sousedním městečku Levico Terme slávisté zakončí svůj týdenní herní kemp v Itálii.

Hned po utkání nasednou do autobusu a vyrazí zpět domů. Ligová sezona už klepe na dveře.

Fotbalisté Slavie se po tréninku cachtají v řece Brentě, zcela vpravo obránce Matúš Čonka
Fotbalisté Slavie se po tréninku cachtají v řece Brentě, zcela vpravo obránce Matúš Čonka

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze