21. června 2014 • 23:35

15 gólů na MS! Němec Klose vyrovnal rekord Brazilce Ronalda

Autor: spo
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Na hřišti byl teprve dvě minuty, ale už stihl odvrátit prohru Německa s Ghanou. Zkušený útočník Miroslav Klose vyronal na 2:2 a připsal si 15. gól na finálovém turnaji mistrovství světa. Zápisem do historie vyrovnal rekord slavného Brazilce Ronalda.

Hosté: 54. A. Ayew, 63. Gyan

Domácí: Neuer – J. Boateng (46. Mustafi), Mertesacker, Hummels, Höwedes – Özil, Khedira (69. Schweinsteiger), Lahm (C), Kroos, Götze (69. Klose) – T. Müller.

Hosté: Dauda – Afful, Boye, Mensah, Asamoah – Atsu (73. Wakaso), Rabiu (77. Badu), K-P. Boateng (53. J. Ayew), Muntari, A. Ayew – Gyan (C).

Domácí: Zieler, Weidenfeller, Durm, Mustafi, Schweinsteiger, Großkreutz, Ginter, Schürrle, Draxler, Kramer, Podolski, Klose

Hosté: Adams, Kwarasey, Inkoom, Opare, Sumaila, Essien, Afriyie, Badu, Adomah, Wakaso, Ayew, Waris

Hosté: Muntari

Ricci – De Carvalho, Van Gasse

Estadio Castelao, Fortaleza

Velký okamžik v historii fotbalu nastal v 72. minutě, pouhých několik sekund po příchodu Kloseho na hřiště. Centr z rohového kopu prodloužil obránce Höwedes a šestatřicetiletý útočník na zadní tyči prvním dotykem v zápase nasměroval míč do ghanské svatyně.

Následovala Kloseho obrovská radost a pověstné salto, i když se mu příliš nepovedlo. "Asi už je na něj příliš starý," žertoval na twitteru John Brewin, novinář ESPN.

Stoprocentní nebyl ani v závěru utkání, kdy mohl rozhodnout. Od Philippa Lahma převzal vynikající přihrávku, jenže střela mu nesedla a branku minul.

Jinak si ale Klose zaslouží jen slova uznání. Vždyť nastřílel na mistrovství světa už patnáct branek v jednadvaceti duelech. Pět gólů vsítil před dvanácti lety i v roce 2006, čtyřikrát se trefil na minulém šampionátu.

Rovněž se stal nejstarším německým střelcem na mistrovství světa, protože překonal Gerda Müllera (14). Za sebou nechal i takové velikány jako jsou Just Fontaine (13) nebo Pelé (12).

"Patnáct gólů? To není špatná bilance, ne? Snad se ještě trefím proti USA," řekl bezprostředně po zápase Klose.