13. června 2016 • 09:07

Přátelská předehra fanoušků v Toulouse: Češi se Španěly ovládli náměstí

Autor:
Přátelská předehra fanoušků v Toulouse: Češi se Španěly ovládli náměstí
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Extraliga naruby: Růžička mezi trny, tango na Spartě, Vondrku řešili v zámoří Extraliga naruby: Růžička mezi trny, tango na Spartě, Vondrku řešili v zámoří
VŠECHNA VIDEA ZDE

Žádný krvavý boj jako v Marseille při řádění ruských hord proti Angličanům. Fotbaloví fanoušci Česka a Španělska před vzájemným zápasem EURO v Toulouse zaplnili centrum města, místo potyček ale společně skandovali chorály a vyměňovali si dresy. Podívejte se, jak přívětivá atmosféra vypadala.Na náměstí Place du Capitole běžně slaví úspěchy fanoušci fotbalového Tolouse FC nebo ragbyového Stade Tolousain. Kvůli EURO však místní bez problémů propůjčili centrum města příznivcům českého národního týmu a španělské Furia Roja.

Zápas Česko - Španělsko sledujte ONLINE s komentáři Josefa Jelínka a Lukáše Váchy ZDE »

Přátelská předehra fanoušků v Toulouse: Češi se Španěly ovládli náměstí

„Que viva Espaňa!“

„Češi! Češi!“

Hesla ve dvou jazycích zněla prostorným náměstím v Toulouse, jehož hranice tvoří nádherné domy z růžových cihel včetně slavného Kapitolu, nejvýraznější městské stavby z dvanáctého století, kde sídlí městští radní.

Příznivci obou mužstev se tu potkávali už od nedělního odpoledne, Španělé hlasitě zpívali, Češi je trumfovali bubny a trumpetami. Den před zápasem vládla v centru města přátelská atmosféra, fanoušci společně poskakovali v tančících hadech a skandovali.

Jaký to rozdíl oproti doslova válečnému stavu v Marseille, kde se střetávali Rusové s Angličany, či v Lille, kde došlo k potyčkám Němců s Ukrajinci...

Vše o fotbalovém EURO 2016 ve Francii čtěte ZDE »

Policie dohlíží na německé fanoušky
Policie dohlíží na německé fanoušky

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze