Jonáš Bartoš
21. června 2016 • 16:50

Státní hymna i Vysoký Jalovec. Češi v Lens řádí a chtějí smést Turky

Fanoušci v Lens před zápasem: Jít a hledat Eldorádo i turečtí muzikanti
TOP VIDEA
NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš NEJ zábava bundesligy: Fanoušci se v Leverkusenu bavili po svém, utkání sledovala i myš
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Čeští fanoušci se zahřívají na večerní fotbalovou bitvu! V Lens, zhruba třicetitisícovém městě, se všechno připravuje na utkání s Tureckem. Půjde o postup ze skupiny evropského šampionátu, oba týmy potřebují vyhrát. Nálada ve městě několik hodin před utkáním byla z českého pohledu velmi optimistická. Centrem korzovaly stovky fanoušků, oba tábory vytvářely parádní atmosféru.Jde o velký paradox. V Lens, přibližně třicetitisícovém městě na severu Francie, má fotbalový stadion víc diváků, než kolik je oficiální počet obyvatel. Před lety zde českou kopanou reprezentoval Vladimír Šmicer a město stále žije fotbalem. V den utkání o postup ze skupiny mistrovství Evropy s Tureckem se na hlavním náměstí srotily desítky fanoušků, kteří při čekání na večerní zápas obstarávali skvělou kulisu.

Město, které by v Česku dosahovalo zhruba okresního formátu, se netají pýchou nad tím, že se dostalo mezi pořádající místa evropského šampionátu. Stadion Bollaert-Delelis pojme 35 000 diváků. Místní klub RC Lens před rokem spadl do druhé ligy, fotbal v hornickém městě ale má velkou tradici. Znát to je i během mistrovství Evropy.

Na rozdíl od větších pořadatelských měst je výhodou, že cesta od stadionu do města zabere lehkou chůzí zhruba patnáct minut. Čeští fanoušci už od rána město zaplnili, procházeli si okolí stadionu a postupně se přesouvali do centra.

Fanoušci v Lens před zápasem: Jít a hledat Eldorádo i turečtí muzikanti

V blízkosti fanzóny, kde budou večerní utkání sledovat ti, co se nedostanou na vyprodaný stadion, skupina českých fanoušků rozbalila své hlavní stanoviště. Před jednou restaurací zapojili reproduktory, pouštěli českou muziku a ladili formu na večerní bitvu s Turky.

Zpívaly se písně od Karla Gotta, populární Jede jede mašinka, Vysoký Jalovec, ale i státní hymna. K početnému hloučku fanoušků v českých barvách se s chutí přidala i místní barmanka a předvedla několik tanečních kreací.

Všichni čeští příznivci přijeli do Lens s tím, že večer uvidí úspěšnou bitvu výběru Pavla Vrby. „Turky smeteme,“ věří do jednoho.

Zápas Česka s Tureckem začíná v 21:00, v živé videodiskuzi na iSport.cz utkání okomentují Ladislav Vízek a Ivan Hašek.

Speciální ONLINE přenos ze zápasu Česko - Turecko sledujte ZDE>>

Vrba skoupý na slovo: Kým nahradíte Rosického? - Mám jasno

Moravčíka milují dodnes: AS Saint-Étienne, klub s největším fanshopem ve Francii

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze