EURO 2021 | Schick předčil i Lukaka. Srovnání dvougólových střelců podle dat | iSport.cz
16. června 2021 • 18:35

Schick předčil i Lukaka. Srovnání dvougólových střelců podle dat

Autor: šp, pj
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Paráda, Lukáši! Famózní judista Krpálek získal pro Česko už třetí zlato z Tokia!
Fantazie! Češi mají druhé zlato, z tokijských peřejí ho vylovil kajakář Prskavec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Než se v závěru duelu s Maďarskem rozjel Cristiano Ronaldo, byli jen dva. Patrik Schick a Romelu Lukaku. Dvougóloví střelci. Datová analýza jejich řádění ukazuje, že český bourák si vedl v mnoha statistikách o něco lépe, což jen vyzdvihuje jeho pětihvězdičkový výkon proti Skotsku.Schick byl výrazně aktivnější v nejnebezpečnějším prostoru hřiště, tedy ve vápně. V území před Davidem Marschallem nasbíral sedm doteků s míčem, belgický Rambo jen čtyři. Z tohoto prostoru vypálil přímo na branku kvarteto střel, Lukaku jen tři. Pátá rána českého hrdiny, která také mířila do branky, byla ze vzdálenosti pětačtyřiceti metrů, a vešla do historie světového fotbalu.

Mimochodem, Schick má nesmírně zajímavou bilanci vzdušných soubojů. Svedl jich celkem dvanáct, z toho deset jich prohrál. Nicméně jediné dva vyhrál v prostoru v okolí penalty, a po jednom takovém souboji otevřel skóre utkání. Maximální energii tedy vynaložil ve správném prostoru hřiště.

Ale zpátky k porovnání s Lukakem. Pondělní kat Skotska naběhal v součtu 9,9 kilometrů, svalovec z Interu Milán o osm set metrů méně, přitom na rozdíl od Schicka vydržel na trávníku po celých devadesát minut. Čech v průběhu duelu vyvinul i vyšší rychlost, a to přesně 32,4 kilometru v hodině. Lukaku se nedostal před třicetikilometrovou hranici, což je podprůměr (29,9).

V čem byla naopak belgická hvězda lepší? Rozhodně v procentuální úspěšnosti akcí. Během zápasu se Lukaku v kontaktu s balonem ocitl ve čtyřiačtyřiceti případech, pětadvacetkrát správně rozvinul akci, uspěl tedy v šestapadesáti procentech příkladů. Schick se dostal pouze na čtyřiceti procentní hranici úspěšnosti. Nicméně pozitivní vstup do českých akcí měl celkem v jednatřiceti případech ze sedmasedmdesáti. I to ukazuje na mnohem výraznější aktivitu českého útočníka.

Hra s čísly napoví, mnohé odhalí, ovšem klíčová statistika je počet vstřelených branek. A v ní si jsou oba excelentní střelci rovni.

Patrik Schick vs. Romelo Lukaku Patrik Schick vs. Romelo LukakuFoto iSport.cz

Vstoupit do diskuse
1

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Program a rozpis zápasů Pavouk EURO 2021 Play off Soupiska Skupiny Stadiony a města Rozhodčí Tabulka střelců Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července v 11 zemích a 11 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud