Jonáš Bartoš
11. června 2024 • 10:50

Česká generálka: Schick fauloval Součka, simulace i Haškova série

Vstoupit do diskuse
31
 • Video se připravuje ...

  Reprezentační premiéra v Hradci, zároveň generálka na EURO proti Severní Makedonii, znamená čtvrtou výhru souboru Ivana Haška. Národní tým odjede do Německa, kde příští týden odstartuje EURO v Lipsku proti Portugalsku, v dobrém rozpoložení. Co ukázala poslední příprava, ve které o výhře 2:1 rozhodl z penalty Antonín Barák? 

 • Stoprocentní Hašek

  Pod Ivanem Haškem zvládli Češi už čtyři vítězné zápasy, stoprocentní byli popáté v řadě, sérii bez porážky natáhli na sedm duelů. Statistika nalévá do týmu potřebné sebevědomí. Vítězná atmosféra může být klíčem k tomu, aby si omlazený kádr nesedl na zadek ani z nabušených Portugalců. „Výsledek nebyl nějak velký, ale paradoxně jsme odehráli asi nejlepší zápas, co se týče zakládání akcí, kombinace, bohužel to často skončilo před vápnem, kde nám chyběla kvalitnější finální přihrávka,“ hodnotil utkání český kouč.

  Zamyšlený trenérský tým reprezentace - zleva Jaroslav Köstl, Jaroslav Veselý a Ivan HašekFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Pouťákové tempo

  Pozor, zápasy s Maltou ani Makedonií zdaleka nesimulovaly to, co česká jedenáctka zažije v Německu. V Hradci se hrálo pomalu, zkrátka přátelský pouťák. Tři skupinoví soupeři jsou na mnohem vyšším levelu, k tomu hned první zkouška proti žhavému favoritovi turnaje. „Nemůžeme čekat, že zápas proti Maltě nebo Makedonii bude něco podobného, co nás čeká hned první zápas v Lipsku. Rozhodně přijdou změny v taktice. Máme nějakou představu, co budeme chtít hrát,“ naznačil po utkání útočník Patrik Schick.

  Patrik Schick poslal Čechy z penalty do vedeníFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Simulace Makedonců

  Nepříjemný test psychiky. Makedonci, podobně jako v Rakousku hráči Malty, zápas děsně kouskovali. V Hradci nastoupil simulující, zdržující tým, který nejevil velké známky útočné hry. Češi nervy udrželi, až na žlutou Ladislava Krejčího se nikdo neutrhl ze řetězu. „Na EURO to bude vypadat úplně jinak, rozhodčí si tohle pohlídají a zakročí mnohem dřív. Třeba jejich gólman měl v desáté minutě dostat žlutou a už by si nedovolil vykopávat každou situaci tři minuty. Věřím, že hráči budou chtít na turnaji hrát a ani za stavu nula nula se nikdo nebude chtít válet a zdržovat,“ pověděl Schick.

  Pavel Šulc naskočil do zápasu se Severní Makedonií z lavičkyFoto Pavel Mazáč (Sport)

 • Schick fauloval Součka

  První penalta pro Česko? Nebudeme si nalhávat, zákrok na Tomáše Součka se pískat neměl. Záběry ukázaly, že při náběhu ve vápně českého kapitána strčil spíš Patrik Schick, než někdo z bránících Makedonců. Vše ale prošlo přes kontrolu VAR…

  Tomáše Součka před odpískanou penaltou strčil spíš Patrik Schick...Foto Repro ČT Sport

 • Žízniví náhradníci

  V českém týmu nefunguje jedenáct hráčů, ale celý tým. Podobně jako v závěru s Maltou mužstvo výrazně oživili náhradníci. Šulc, Chorý, Barák, Chytil a zejména aktivní David Jurásek přispěli k závěrečnému tlaku. Na Chytila byla penalta, Barák následně proměnil a rozhodl. „Někteří hráči ukázali, že jsou ve formě, proto pro nás bude těžší vybrat jedenáct nejlepších. Ti, co přišli do hry, když je soupeř unavený, jsou pro nás hrozně důležití. To je pro nás dobrý poznatek,“ pochvaloval si Hašek.

  Antonín Barák z penalty rozhodl o českém vítězstvíFoto Pavel Mazáč (Sport)

Vstoupit do diskuse
31

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Nominace Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Skupina F
Články odjinud