Mužstvo nemá tvář. Ale Jarolím zatím u reprezentace zůstane, ujistil Berbr | iSport.cz
7. září 2018 • 12:30

Mužstvo nemá tvář. Ale Jarolím zatím u reprezentace zůstane, ujistil Berbr

Autor: pj, šq
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi PRVNÍ DOJMY: Extáze v Edenu. Slávisté i v nejhorší půlhodině v LM tlačili Barcelonu ke zdi
SESTŘIH: Slavia - Barcelona 1:2. Prohra po boji, rozhodl nešťastný vlastenec Olayinky SESTŘIH: Slavia - Barcelona 1:2. Prohra po boji, rozhodl nešťastný vlastenec Olayinky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odvolání Karla Jarolíma z funkce reprezentačního trenéra nyní nehrozí. Jeho pozice je pro vedení FAČR velkým tématem, domácí porážka s Ukrajinou (1:2) a předvedená hra nikoho na Strahově nepotěšila, nicméně k radikálnímu řešení prozatím nepřistoupí. Pro iSport.cz to řekli Martin Malík a Roman Berbr, hlavní představitelé Fotbalové asociace.„Stoprocentně necháme Karla Jarolíma ve funkci do dvojzápasu se Slovenskem a Ukrajinou,“ reagoval Roman Berbr na otázku iSport.cz, zda je změna na postu reprezentačního kouče možná v brzkých dnech.

To znamená, že Jarolím dostane šanci napravit včerejší selhání s Ukrajinou a ještě se pokusit se svými svěřenci vydrápat na první místo v Lize národů 13. října na Slovensku a 16. října na Ukrajině.

Berbr ale zároveň netají, že Jarolímovu pozici vedení FAČR řeší a že současná situace nikoho nenechává chladným.

„S předsedou Martinem Malíkem o ní diskutujeme neustále. Nejde totiž jenom o výsledek, ale hlavně o to, že mužstvo nemá tvář,“ vadí Berbrovi, jenž Jarolíma nekritizuje poprvé.

A Malík jeho slova potvrzuje: „Zápas proti Ukrajině nás utvrdil v tom, že je zapotřebí se pozicí trenéra Jarolíma zabývat. Realizační tým nenaplnil očekávání.“

Ani on však nechce kouče odvolat už nyní.

„Je mediálně vděčné udělat jednoduchý krok, tedy vyhodit trenéra, ale já to neudělám do té doby, než budeme přesvědčeni o správnosti následného řešení," dodal předseda FAČR.

Samotný Jarolím je připravený na ledacos.

„Je to trenérské řemeslo a člověk musí počítat se vším. Fotbal přináší vítězství i porážky, je to nepříjemný. Ale energii pokračovat u týmu mám. Bylo by smutné, kdyby ne,“ prohlásil Jarolím bezprostředně po prohře s Ukrajinou.

Štajner vysvětluje, co napsal o Krmenčíkovi: Furt padá a rozčiluje se!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Poražení reprezentanti: Gól v poslední minutě? To se nám nesmí stávat

V Uherském Hradišti to žije! Fotbalisté bojují o důležité body, diváci si to užívají

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud