5. června 2019 • 22:46

Portugalci jsou ve finále Ligy národů, Švýcary hattrickem sestřelil Ronaldo

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Portugalska postoupili do finále premiérového ročníku Ligy národů. Úřadující mistři Evropy v úvodním semifinále Final Four v Portu porazili Švýcarsko 3:1 díky hattricku hvězdného kapitána Cristiana Ronalda. Svěřenci Fernanda Santose si v neděli zahrají o trofej proti lepšímu ze čtvrteční dvojice Nizozemsko - Anglie.

Ronaldo poslal Portugalsko do vedení ve 25. minutě z přímého kopu a skóroval hned při svém debutu v Lize národů. Švýcaři, kteří v první půli měli víc střel i častěji drželi míč, krátce před pauzou mohli vyrovnat, ale Seferovicovu ránu zastavilo břevno.

Hosté se dočkali v 57. minutě. Rozhodčí Brych po zhlédnutí videa posoudil sporný souboj Semeda se Zuberem jako penaltový a pokutový kop proměnil Rodríguez, i když brankář Patrício měl k míči hodně blízko.

Cristiano Ronaldo se proti Švýcarsku ukázal v úžasném světle, u postranní čáry si povodil obránce Kevina Mbabua

Závěr ale znovu patřil Portugalcům a Ronaldovi. Kanonýr Juventusu Turín se nejprve v 88. minutě prosadil přízemní střelou z první a hned za další dvě minuty přidal pojistku, když se "přešlapovačkou" zbavil bránícího Akanjiho a technicky se trefil k tyči.

Nejlepší střelec v historii portugalské reprezentace si vylepšil bilanci na 88 gólů ve 157. zápasech. Za národní tým čtyřiatřicetiletý Ronaldo zaznamenal šestý hattrick.

Final Four fotbalové Ligy národů v Portugalsku - semifinále:

Portugalsko - Švýcarsko 3:1 (1:0)
Branky: 25., 88. a 90. Ronaldo - 57. Rodríguez z pen.

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905