Liga národů: Kane zachránil Anglii bod v Německu, Itálie porazila Maďarsko

Harry Kane si s penaltou v závěru utkání poradil bez problémů
Nicolo Barella poslal Italy proti Maďarsku parádně do vedení
Antonio Rüdiger si elegantně zpracovává míč před klubovým spoluhráčem Masonem Mountem
Italský útočník Matteo Politano se snaží vyzrát na Attilu Szalaie z Maďarska
Němečtí fotbalisté se radují z úvodní branky utkání proti Anglii, kterou vstřelil Jonas Hofmann
Nicolo Barella a Davide Calabria se radují z italského gólu do sítě Maďarska
Hlavní rozhodčí Carlos del Cerro Grande nejdřív penaltu pro Anglii neodpískal, zasáhl až VAR
21
Fotogalerie
ČTK, iSport.cz
Liga národů
Vstoupit do diskuse (1)

Fotbalisté Německa remizovali ve šlágru 2. kola Ligy národů na svém hřišti 1:1 s Anglií. V duelu tradičních rivalů otevřel skóre v 50. minutě Jonas Hofmann, v 88. minutě srovnal z pokutového kopu Harry Kane. Do čela skupiny A3 se dostala Itálie po domácí výhře 2:1 nad Maďarskem.

Angličané při posledním vzájemném utkání v Mnichově v roce 2001 deklasovali Němce 5:1, tentokrát to ale v Allianz Areně dlouho vypadalo na triumf domácích. Krátce po poločasové pauze se totiž Hofmann pohotově otočil s míčem ve vápně a Pickford jeho prudkou střelu nedokázal vytěsnit mimo tři tyče. V závěru byl ale Kane zfaulován v pokutovém území a sám anglický kapitán zařídil z penalty „Albionu“ první bod ve skupině. Kanonýr Tottenhamu vstřelil 50. branku v reprezentaci.

Německo neoplatilo Anglii osmifinálovou porážku z posledního Eura. Trenér Hansi Flick ale prodloužil sérii neporazitelnosti u národního týmu na 11 utkání.

Maďarsku se po domácím triumfu nad Anglií nepodařilo zaskočit dalšího giganta a prohrálo na hřišti úřadujících mistrů Evropy. Itálie si vypracovala náskok už v první půli zásluhou Barelly a Pellegriniho, hosté po pauze už jen snížili po vlastním gólu Manciniho. „Azzurri“ jsou první se čtyřmi body, Maďarsko je o bod zpět.

Ve skupině B3 začal zápas Bosna a Hercegovina - Rumunsko kvůli bouřce s dvacetiminutovým zpožděním. O vítězství domácích 1:0 rozhodl v 68. minutě Prevljak, který jako jediný překonal sparťanského brankáře Nitu. Ve druhém zápase skupiny porazilo Finsko 2:0 Černou Horu.

Liga národů - 2. kolo:

Skupina A3:

Německo - Anglie 1:1 (0:0)
Branky: 50. Hofmann - 88. Kane z pen.

Itálie - Maďarsko 2:1 (2:0)
Branky: 30. Barella, 45. Pellegrini - 61. vlastní Mancini.

Skupina B3:

Finsko - Černá Hora 2:0 (2:0)
Branky: 31. a 38. Pohjanpalo.

Bosna a Hercegovina - Rumunsko 1:0 (0:0)
Branka: 68. Prevljak.

1.Finsko21103:14
2.Bosna a Hercegovina21102:14
3.Černá Hora21012:23
4.Rumunsko20020:30

Skupina C1:

Faerské ostrovy - Lucembursko 0:1 (0:0)
Branka: 74. Rodrigues z pen. ČK: 68. Joensen, 81. Vatnhamar (oba Faerské ostrovy).

Litva - Turecko 0:6 (0:2)
Branky: 2. a 14. Sinik, 56. z pen. a 81. Dursun, 89. Akgun, 90.+1 Dervisoglu.

1.Turecko220010:06
2.Lucembursko22003:06
3.Faerské ostrovy20020:50
4.Litva20020:80

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů