4. října 2017 • 12:16

Žádné lhaní o věku! Na MS do 17 let budou dělat hráčům speciální vyšetření

Autor:
Fotbalisté Nigérie do 17 let na světovém šampionátu v roce 2017, kde slavili titul
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezinárodní fotbalová federace FIFA zkontroluje na startu nadcházejícího mistrovství světa sedmnáctek v Indii věk hráčů na turnaji. Vyšetřením zápěstí pomocí magnetické rezonance chce zabránit tomu, aby na šampionátu startovali starší fotbalisté.FIFA sáhla k lékařským prohlídkám poté, co v srpnu řada hráčů obhájců titulu z Nigérie neprošla tímto testem před důležitým zápasem kvalifikace. Pětinásobný vítěz mistrovství světa sedmnáctiletých, který vyhrál poslední dva ročníky v letech 2013 a 2015, kvůli tomu nepostoupil na šampionát.

Magnetická rezonance zápěstí umí určit věk hráče s jistotou 99 procent. Vyšetření dokáže zjistit, zda hráčovy kosti stále rostou, což je podmínkou účasti na šampionátu sedmnáctiletých. V Indii mohou startovat fotbalisté narození po 1. lednu 2000.

"Je odpovědností každé účastnické země zajistit, aby její hráči splňovali věkové požadavky. FIFA se navíc rozhodla provést vyšetření zápěstí pomocí magnetické rezonance," citovala agentura AFP mluvčího FIFA.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze