24. prosince 2022 • 16:58

Neregulérní gól Messiho? Marciniak se ohradil a ukázal fotku Francouzů

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
6
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Jablonec 3:0. Pohodlná výhra, Preciado se rozjel
SESTŘIH: Manchester United - Bournemouth 0:3. Další domácí ostuda Red Devils
VŠECHNA VIDEA ZDE

Polský rozhodčí Szymon Marciniak se ohradil proti kritice, že v prodloužení finále mistrovství světa neměl uznat gól Lionela Messiho, který zajistil Argentině vedení 3:2. Francie poté sice vyrovnala, ale v rozstřelu prohrála 2:4.Při Messiho brance totiž byli na hřišti dva argentinští náhradníci a jak uvedl deník L'Équipe, v takovém případě by gól platit neměl. Vznikla dokonce petice za opakování finále, kterou podle agentury Reuters dosud podepsalo 220 tisíc lidí.

Marciniak však s kritikou nesouhlasí. Na tiskové konferenci proto na mobilním telefonu ukázal fotografii, na které při jednom z finálových gólů Kyliana Mbappého bylo na trávníku hned sedm francouzských náhradníků.

„Francouzi nezmínili tuhle fotku, kde můžete vidět, že ve chvíli, kdy Mbappé dává gól, je na hřišti sedm náhradníků,“ uvedl Marciniak. „Zápas to nijak neovlivnilo. Je to jen hledání výmluv, nijak mě to netrápí,“ přidal polský sudí.

Polský rozhodčí Szymon Marciniak na tiskové konferenci ukázal fotku, kdy je na hřišti při Mbappého gólu sedm francouzských náhradníků
Polský rozhodčí Szymon Marciniak na tiskové konferenci ukázal fotku, kdy je na hřišti při Mbappého gólu sedm francouzských náhradníků

Marciniak také uvedl, že problém mají pouze francouzská média, nikoliv hráči. „Po zápase mi poděkovali a s naším výkonem byli spokojení. Chvíli jsem mluvil s Hugo Llorisem a Olivierem Giroudem,“ řekl.

„Přišel také Kylian Mbappé a objal mě. Byl z porážky ohromně zklamaný, což je myslím normální lidská reakce. Také jsem ho objal a snažil se ho trochu utěšit,“ prohlásil Marciniak, který letos v březnu odřídil i ligové derby mezi Spartou a Slavií.

Argentina - Francie: Na Messiho trefu v prodloužení odpověděl zase Mbappé
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
6

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud