Gólman Zambie je frajer! Penaltu poslal do šibenice a slavil

Autor: ČTK, isport
0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

AKTUALIZOVÁNO | Brankář Kennedy Mweene zachránil na mistrovství Afriky fotbalisty Zambie proměněnou penaltou v závěru zápasu od porážky s Nigérií. Úřadující šampioni se remízou 1:1 ve svém druhém duelu ve skupině C udrželi ve hře o postup.

Mweene byl ze značky pokutového kopu úspěšnější než Nigerijec John Obi Mikel, jenž ve 25. minutě poslal penaltu do tyče.

Své zaváhání napravil záložník Chelsea v 57. minutě, když se podílel na úvodní trefě Emmanuela Eminekeho.

Sérii totožných výsledků ukončila rázně v dnešním druhém utkání Burkina Faso, jež porazila 4:0 Etiopii a se čtyřmi body se dostala do čela tabulky.

Západoafričané se dočkali prvního vítězství na šampionátu po 15 letech přesto, že závěrečnou půlhodinu hráli v deseti po vyloučení gólmana Abdoulayeho Soulamy za ruku mimo pokutové území. Dvakrát se trefil Alain Traoré z Lorientu.

Skupina C:

Zambie - Nigérie 1:1 (0:0)
Branky: 85. Mweene z pen. - 57. Emenike.

Burkina Faso - Etiopie 4:0 (1:0)
Branky: 34. a 74. A. Traoré, 79. Kone, 90.+5 Pitroipa. ČK: 60. Soulama (Burkina Faso).

Tabulka:
1. Burkina Faso 2 1 1 0 5:1 4
2. Nigérie 2 0 2 0 2:2 2
2. Zambie 2 0 2 0 2:2 2
4. Etiopie 2 0 1 1 1:5 1

V závěru však potvrdil Mweene, že umí penalty nejen likvidovat, což ukázal na loňském šampionátu, ale i střílet.

Pět minut před koncem překonal svého protivníka v brance Nigérie, když míč poslal do šibenice, a stanovil konečný výsledek 1:1. Ten se v této skupině zrodil už v obou duelech prvního kola.