ZNÁMKOVÁNÍ po Maďarsku: Gebre vyhořel, nejlepší byli Kozák a Plašil

Autor: iSport.cz
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Kdo si z českého reprezentačního výběru vedl nejlépe v přípravném utkání proti Maďarsku podle hodnocení deníku Sport? V dobrém světle se ukázal trojlístek Drobný, Kozák, Plašil, naopak vůbec se nedařilo Gebre Selassiemu.

Jaroslav Drobný Jaroslav DrobnýFoto spo
Jaroslav Drobný
Do největších problémů se dostal po těžké přihrávce od Gebre Selassieho, kdy mu uskočil balon a pak musel obejít dva hráče. U penalty měl smůlu, ale poté před vedl v 71. minutě vynikající zákrok.
7
Tomáš Sivok Tomáš SivokFoto spo
Tomáš Sivok
Bylo na něm znát, že v Turecku ještě nezačala liga, občas se nevyhnul zaváhání. Jednou „svíčkou“ v první půli rozsvítil před vápnem. Ve vzduchu nicméně nechyboval.
5
Theo Gebre Selassie Theo Gebre SelassieFoto spo
Theodor Gebre Selassie
Měl hodně starostí s Dzsudzsákem, který mu občas pořádně zamotal hlavu. Z jeho strany létaly do vápna centry, na startu sezony ještě není v úplné pohodě.
3
Michal Kadlec Michal KadlecFoto spo
Michal Kadlec
Snažil se využívat prostor, který se mu na levé straně nabízel. V jedné šanci jen těsně minul. Pozitiva přebila chyba a následný faul, byť sporný, před penaltou.
5
Marek Suchý Marek SuchýFoto spo
Marek Suchý
Působil jistě, dobře četl hru, takže několikrát zastavil akci ještě předtím, než hrozilo větší nebezpečí. Když bylo potřeba, pomohl si taktickým faulem.
6
Vladimír Darida Vladimír DaridaFoto spo
Vladimír Darida
Potvrdil, jak si na hřišti věří. Pohyboval se blízko balonu, když cítil, že je potřeba zhuštěný střed uvolnit, poodběhl si. Nikdo nepochybuje, že do základu patří.
6
Matěj Vydra Matěj VydraFoto sport
Matěj Vydra
Zpočátku nebyl tolik vidět tak, jak je zvykem, ale po půlhodině hry se připomněl typickým průnikem. Postupně šel nahoru, byl živý.
6
Foto
Jaroslav Plašil
Hrál s velkým přehledem, splnil roli nejzkušenějšího hráče. Vypomáhal defenzivě, dobře se vracel, a když bylo potřeba, dokázal vyvézt balon.
7
Josef Hušbauer Josef HušbauerFoto spo
Josef Hušbauer
Nebál se, dostával se do koncovky. V útočné třetině hřiště předvedl několik zajímavých momentů. Narýsoval Kozákovi první tutovku, ve 28. minutě krásně vystřelil.
6
Foto
Petr Jiráček
V první půli si připsal gólovou asistenci, byl živý. Jenže ve druhé půli svůj výkon pokazil špatnou přihrávkou při brejku a hlavně zahozením stoprocentní šance.
5
Foto
Libor Kozák
To, co mu nevyšlo v červnu s Itálií, tentokrát dokázal, ale také se nejprve zastřeloval. Už v sedmé minutě se mohl poprvé radovat, ale nedal. Prosadil se až ve třetí příležitosti.
7
Václav Procházka Václav ProcházkaFoto spo
Václav Procházka
Po nástupu do druhé půle vypadal chvíli nervózněji, ale brzy se zklidnil a odvedl slušnou práci.
6
Václav Kadlec Václav KadlecFoto spo
Václav Kadlec
Mohl se zapsat mezi střelce po dobrém náběhu, ale v blízkosti k mířil jen do gólmana Bogdána.
5
Michael Rabušic Michael RabušicFoto spo
Michael Rabušic
Snažil se předvádět to, co je mu v vlastní. Pohyboval se na maďarské sk obranné linii, sváděl souboje. D Dokázal podržet balon.
6
Tomáš Hořava Tomáš HořavaFoto spo
Tomáš Hořava
Brzy zjistil, že v na této úrovni není tolik času jako v Gambrinus n lize. Ale snažil se zapojovat li do kombinace.

5

NEHODNOCENI
Ondřej Vaněk, David Limberský

Pozn: nejnižší známka – 1, nejvyšší – 10

Český gólman Jaroslav Drobný se chystá čelit penaltě v Maďarsku. Míči v cestě do sítě nezabránil, zápas skončil 1:1