Vrbův tým zná další soupeře: Češi se utkají se Slovenskem i USA | iSport.cz
17. března 2014 • 16:53

Vrbův tým zná další soupeře: Češi se utkají se Slovenskem i USA

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbaloví reprezentanti znají další dva soupeře pro přípravné zápasy. Svěřenci Pavla Vrby 3. září přivítají Spojené státy americké a příští rok 31. března se představí na Slovensku. Národní tým tak má kompletní termínovou listinu až do podzimu 2015, kdy skončí kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2016.Příprava s USA bude generálkou na úvodní domácí kvalifikační duel proti Nizozemsku (9. září). Utkání proti výběru německého trenéra Jürgena Klinsmanna a účastníkovi brazilského MS se odehraje pravděpodobně na jednom z pražských stadionů v Edenu, nebo na Letné.

"Spojené státy pravidelně postupují ze severoamerické kvalifikační zóny na mistrovství světa. Pro fotbal se tam za posledních dvacet let udělalo možná víc než v celé Evropě. Je to mužstvo zajímavé i pro naše fanoušky, kteří uvidí, kam kráčí americký fotbal," uvedl kouč reprezentace Vrba, jenž očekává zajímavou konfrontaci.

"Prověří nás ofenzivní soupeř, který chce hrát dopředu. Očekáváme od nich možná trochu podobný styl, jakým hraje náš další soupeř Nizozemsko. I proto pro zářijový termín přípravy padla naše volba na Spojené státy," vysvětlil Vrba. Federální derby se Slovenskem se odehraje po startu druhé části kvalifikace, kterou ČR zahájí doma s Lotyšskem (28. března).

Vrbův tým na začátku března absolvoval v Edenu úvodní letošní přípravu proti Norsku (2:2), dále se 21. května představí na hřišti Finska a 3. června bude hrát v Olomouci proti Rakousku. V letošním roce ještě české mužstvo sehraje kvalifikace v Turecku (10. října), v Kazachstánu (13. října) a doma s Islandem (16. listopadu).

Vrba po remíze s Nory: Nejsem spokojený, čeká nás hodně debat
Trenér Pavel Vrba měl blízko k vítězné premiéře na lavičce národního týmu, jeho noví svěřenci přišli o výhru dvě minuty před koncem
Trenér Pavel Vrba měl blízko k vítězné premiéře na lavičce národního týmu, jeho noví svěřenci přišli o výhru dvě minuty před koncem

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud