15 milionů zadarmo! Češi získají od FIFA peníze z MS v Brazílii | iSport.cz
11. června 2014 • 17:38

15 milionů zadarmo! Češi získají od FIFA peníze z MS v Brazílii

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Přestože čeští fotbalisté na mistrovství světa nepostoupili, získá národní federace 750.000 dolarů (asi 15,2 milionu korun) ze zisku šampionátu
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
THE BEST OF LIGA NARUBY: gól zadkem v derby a kofola ve slavícím kotli
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože čeští fotbalisté na mistrovství světa nepostoupili, získá národní federace 750.000 dolarů (asi 15,2 milionu korun) ze zisku šampionátu. Zástupci FIFA oznámili, že vyplatí jednotlivým svazům a kontinentálním konfederacím celkem 200 milionů dolarů z výnosů z finálového turnaje.Každá z 209 členských federací FIFA inkasuje ještě během června 250.000 dolarů, dalších 500.000 by měly svazy dostat na začátku příštího roku. Každá z šesti regionálních konfederací dostane nyní 2,5 milionu dolarů a 4,5 milionu v roce 2015.

Finanční ředitel FIFA Markus Kuttner prohlásil, že výplatu bonusů si organizace může dovolit díky tomu, že se jí vloni dařilo a hospodařila s přebytkem 72 milionů dolarů, díky čemuž její finanční rezerva vzrostla na 1,432 miliardy dolarů.

Výplatu prémií ještě musí schválit předseda nezávislé auditorské komise Domenico Scala, podle Kuttnera ale není důvod, proč by ji měl zamítnout. Druhou část bonusu FIFA potvrdí koncem roku podle toho, zda se bude ekonomická situace vyvíjet podle předpokladů.

Témata:  FIFA, ekonomika, sport, svět, fotbal
Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud