8. července 2016 • 13:13

Čech po 14 letech končí v reprezentaci! Do boje o MS už nepůjde

Autor:
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká fotbalová reprezentace přichází o největší hráčskou osobnost. Petr Čech na páteční tiskové konferenci u příležitosti vyhlášení ankety Zlatý míč oznámil, že končí kariéru v národním týmu. Čtyřiatřicetiletý gólman a zároveň rekordman v počtu reprezentačních startů (124) se chce soustředit na klubovou kariéru v londýnském Arsenalu. "Uzavírám nádhernou kapitolu," prohlásil Čech, který v českém dresu působil od roku 2002.Čech prohlásil, že už se necítí na to, aby podával i v reprezentaci stoprocentní výkony. "Přemýšlel jsem o tom, jsem perfekcionista. Dělám rád věci na sto procent. Třeba přijde čas, že si budu muset ulevit. Ten čas není možná teď, ale kvalifikace na mistrovství světa je dva roky. Nebylo by správné v půlce oznámit, že se na to necítím. Proto je lepší, že to rozhodnutí udělám teď. Uzavře se krásná kapitola," prohlásil český rekordman v počtu startů za národní tým, který byl zároveň vyhlášen nejlepším fotbalistou uplynulé sezony a podesáté v kariéře získal ocenění Zlatý míč.

Jeho konec je prý definitivní. "Musela by se stát úplně extrémní, výjimečná situace, že bych dres znovu oblékl. Ale myslím si, že ne," uvedl brankář Arsenalu.

"Jsem od sedmnácti let v jednom kole a zápřahu. Nechci dojít do situace, kdy bych v půlce kvalifiakce přišel unavený, omluvil se z přáteláků nebo něktrerých zápasů. To by nebylo správné, chci dělat vše na sto procent se vším všudy," dodal Petr Čech.

Konec je definitivní, řekl Čech. Rozhodnutý byl už před EURO

Ten už také popřál svým reprezentačním kolegům hodně štěstí na sociální síti.

V reprezentačním A-týmu Čech debutoval v únoru 2002 proti Maďarsku na přípravném turnaji na Kypru. Krátce nato už byl neotřesitelnou jedničkou. V soutěžních zápasech od té doby chyběl jen v případě zranění.

Plzeňský rodák se zúčastnil čtyř mistrovství Evropy (2004, 2008, 2012 a 2016) a světového šampionátu v roce 2006. Poslední utkání odchytal na letošním Euru proti Turecku (0:2). "Turnaj na mé rozhodnutí neměl vliv. Už jsem byl rozhodnutý před šampionátem," řekl Čech, jehož konec v reprezentaci je definitivní. 

720p 480p 360p 240p
Pelta navrhl na post reprezentačního trenéra Jarolíma

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze