Jan Malý
8. července 2016 • 19:30

Jarolím: Reprezentace? Ocenění mé práce, z Boleslavi nechci odejít násilně

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má být novým trenérem české reprezentace. Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím bere zájem předsedy fotbalové asociace Miroslava Pelty jako ocenění své práce a věří, že se vedení středočeského klubu s Peltou a spol. dohodne.„Na jednu stranu je to ocenění práce, kterou dělám. Na druhou stranu je to hektické, protože v Boleslavi jsme začali nějakou práci a připravovali jsme se na novou sezonu. A do nové kvalifikace není moc času,“ reagoval Jarolím pro deník Sport.

Jarolím: Trénovat národní mužstvo je ocenění a pocta

Věří, že k dohodě mezi klubem a asociací dojde a nebude se muset na sílu uplatňovat výstupní klauzule, kterou ve smlouvě má. „Myslím, že to půjde tou smírnější cestou. Nechtěl bych, aby to bylo násilně. V Boleslavi jsem dva a půl roku, vytvořili jsme tam poměrně dobrou pracovní atmosféru. S lidmi, se kterými přicházím do kontaktu, jsme našli dobrý vztah. Určitě tak není mým cílem, aby to bylo násilnou cestou. To bych v žádném případě nechtěl, možná bych to ani nedopustil, protože to by bylo špatné,“ řekl devětapadesátiletý kouč.

720p 480p 360p 240p
Pelta navrhl na post reprezentačního trenéra Jarolíma

Do začátku kvalifikace o postup na mistrovství světa zbývají necelé dva měsíce, což je málo času. „Podstatné je to, aby každý z nominovaných přijel s tím, že chce reprezentovat Českou republiku a odvést co nejlepší výkon. Bude na nás, abychom to dali nějakým způsobem dohromady a pokud možno se prezentovali tak, abychom to úvodní utkání zvládli,“ uvedl Jarolím, a dotkl se tak i prvního kvalifikačního zápasu, který reprezentaci čeká už 4. září doma proti Severnímu Irsku.

Celý rozhovor s Karlem Jarolímem, názory fotbalových osobností a komentář k jeho zvolení čtěte v sobotním vydání deníku Sport.

Pelta přiznal, že jediným kandidátem se kterým jednal, je Karel Jarolím
Pelta přiznal, že jediným kandidátem se kterým jednal, je Karel Jarolím

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze