Poborský odmítl roli asistenta: Nemá to pro mě smysl. Šilhavý chce Galáska | iSport.cz
13. září 2018 • 15:44

Poborský odmítl roli asistenta: Nemá to pro mě smysl. Šilhavý chce Galáska

Reklama
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Řekl ne. Od předsedy Fotbalové asociace České republiky Martina Malíka nakonec Karel Poborský nedostal manažerskou smlouvu, ale v plánu bylo jeho zapojení jako asistenta nového trenéra Jaroslava Šilhavého. „To není role, ve které bych se viděl, tohle pro mě nemá smysl,“ pověděl Sportu po jednání Poborský. Ve hře je nyní zapojení jiného bývalého reprezentanta Tomáše Galáska, kterého Šilhavý osloví.Spekulovalo se o tom, že by převzal manažerskou úlohu. Že svým působením by ovlivňoval život reprezentační jednadvacítky a áčka.

Po dvou jednáních, dopoledním s druhým místopředsedou FAČR Romanem Berbrem, a odpoledním s předsedou Martinem Malíkem, ale nakonec vyplynulo, že svazová generalita si Karla Poborského představuje jako asistenta Jaroslava Šilhavého.

„Jako předtím Romanu Berbrovi, tak i Martinu Malíkovi, jsem převyprávěl svoje vidění fotbalu, je prostě na nich, jak má fotbal u nás dál pokračovat, jak má jít dál, jestli chceme dokola řešit věci vyhazováním trenérů. Pro mě není nabídka na asistenta trenéra zajímavá, nebo něco, co by mě lákalo,“ řekl Sportu Poborský.

Jeho okamžité zapojení k nově tvořenému vedení reprezentace tedy padá, ovšem není vyloučeno, že při přeformulování nabídky by Poborský v budoucnu mohl k národnímu týmu přijít.

Teď platí, že bude dál pokračovat jako patron mládežnických výběrů a jako výkonný ředitel Regionálních akademií FAČR.

Poborský sice odmítl, nicméně Jaroslav Šilhavý osloví jiného bývalého reprezentanta Brücknerovy éry. „Jedním z asistentů bude Jiří Chytrý, jako druhého Jarda Šilhavý osloví Tomáše Galáska. U něj ještě nevím, zda nabídku přijme,“ říká místopředseda asociace Roman Berbr s tím, že složení realizačního týmu je z osmdesáti procent jasné.

Jarolím končí s bídnou bilancí! Kdo by ho mohl nahradit?
720p 360p

ANKETA: Nástupce Jarolíma? Nejspíš Šilhavý, shodují se redaktoři Sportu
1080p 720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud