14. října 2018 • 12:46

Češi přišli o Kadeřábka. Obránce před Ukrajinou vyřadily zdravotní problémy

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Českou fotbalovou reprezentaci, která se připravuje na úterní zápas Ligy národů na Ukrajině, opustil kvůli zdravotním problémům Pavel Kadeřábek. Trenér Jaroslav Šilhavý náhradu za obránce Hoffenheimu povolávat nebude.

Kadeřábek v sobotu v utkání Ligy národů na Slovensku, kde český výběr zvítězil 2:1, odehrál 63 minut, poté ho vystřídal Filip Novák. Dnes pak šestadvacetiletý obránce po dohodě s lékaři odcestoval do Prahy, protože by se pravděpodobně nestihl dát do úterního duelu v Charkově do pořádku.

"Pavel se potýkal již několik dnů s žaludečními problémy, nicméně před zápasem se cítil dobře a měl obrovskou chuť nastoupit. Během druhého poločasu si však řekl o střídání. Jeho stavu neprospěl ani úder loktem, který v průběhu zápasu utržil," uvedl v tiskové zprávě mluvčí reprezentace Pavel Pillár.

Trenér Šilhavý žádného náhradníka povolávat nebude, reprezentace proto dnes odpoledne odcestuje na Ukrajinu se třemi brankáři a 19 hráči do pole. Úterní zápas začne ve 20:45 SELČ.