Jonáš Bartoš
25. března 2019 • 20:25

Brazilci před Českem vtipkovali. Sterling? No penalty, smál se kouč

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Terminátoři z Leverkusenu si podmanili Německo. A co dál, pane Alonso?
První finále pro Třinec: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tisková konference v Edenu před utkáním s Českem, naplánovaná na šestou hodinu večerní, odstartovala téměř s hodinovým zpožděním. Brazilským reportérům ani zpovídaným aktérům časová prodleva nevadila, naopak. Hvězdný záložník Realu Madrid Casemiro a po něm trenér Tite obsáhle odpovídali všem reportérům. Zalíbit se chtěli i českým hostům. Kouč Brazilců připomněl, že podle něj penaltový zákrok na Sterlinga z pátečního duelu s Anglií (0:5) nebyl faul, jeho asistent Sylvinho zase výrazně pookřál, když přišel dotaz na jeho branku za Arsenal proti Spartě. „To byl opravdu nádherný gól,“ usmíval se.Předzápasový trénink začali Brazilci v pondělí v podvečer báčkem ve středovém kruhu. Až na brankáře se do oblíbené zahřívací činnosti všech fotbalistů na světě zapojili všichni. Ve velkém kruhu běhala vždy trojice, která se za hlasitého smíchu přítomných hvězd často měnila.

Po úvodní čtvrthodině, kterou mohli sledovat akreditovaní novináři, už přišly na řadu konkrétní věci směřující k úternímu duelu s Českem. Brazilci jsou před výkopem evidentně v pohodě, což demonstrovala následná tisková konference.

Zhruba ve třičtvrtě na sedm, téměř s hodinovou sekyrou, před čekající novináře usedl trenér Tite s asistentem Sylvinhem, za hráče mluvil záložník a kapitán Casemiro.

V první fázi se ptali pouze brazilští novináři a hovořilo se v portugalském jazyce. Dotazy pršely s jihoamerickou kadencí a horlivostí. Obšírným stylem reagovali i zpovídaný hráč a trenéři.

„Je pro mě obrovská čest, že mohu být kapitánem. Jsem strašně hrdý na to, že mohu reprezentovat, to že jsem kapitán, je pro mě věc navíc, na kterou jsem ohromně pyšný,“ pravil Casemiro, hvězdný středopolař Realu.

Trenér Tite zase zdůrazňoval, že jeho nově skládaný tým potřebuje čas a trpělivost. Sobotní remíza 1:1 s Panamou rozhodně není výsledkem, se kterým by se náročný brazilský národ jen tak smířil. „Kritika je úplně normální, to je fotbal, na to jsem zvyklý. Ale mým cílem je omladit tým a začlenit do něj nové hráče, s nimi pracovat, rozvíjet je, aby se navzájem sehráli se zkušenými hráči. Na tom pracujeme,“ prohlásil s tím, že Brazilci ladí nový kolektiv především k domácímu turnaji Copa América, který odstartuje v červnu.

Záložník Realu Madrid Casemiro na tréninku v Edenu málem dostal jesličky
Záložník Realu Madrid Casemiro na tréninku v Edenu málem dostal jesličky

Řeč se stočila i na český tým. „Sterling? No penalty!“ smál se trenér Tite a narazil na situaci před druhým anglickým gólem, který Šilhavého družinu v pátek ve Wembley citelně srazil.

Konkrétní činnost mužstva má evidentně dobře nastudovanou asistent Sylvinho. „Zabývali jsme se jejich systémem hry i rozestavením, víme, kde jsou Češi silní. Mají dobré, vysoké hráče, jsou fyzicky připravení, ale mají trošku problém s rychlostí. Počítáme, že budou nepříjemní. Připravujeme se na to, že budou zatažení, musíme být trpěliví a postupně kombinovat,“ poodhalil taktické plány.

Sylvinho zavzpomínal na trefu za Arsenal v LM proti Spartě. To bylo golazo! zářil
Video se připravuje ...

V závěru tiskové konference mohli dotazy klást i čeští reportéři. Sylvinho pookřál, když přišla zmínka na jeho branku v dresu Arsenalu proti Spartě. V září 2000 na Letné šikovný krajní obránce parádním gólem rozhodl utkání Ligy mistrů, ve kterém anglický favorit zvítězil 1:0.

„Samozřejmě, že si vzpomínám velmi dobře, byla to opravdu krásná branka,“ smál se současný brazilský asistent. Evidentně v dobré náladě i kondici, jen mu na hlavě přibyly šediny.

Česko se určitě má na co těšit, Brazílie bere zápas velmi vážně. Už jen z počtu reportérů, kteří přiletěli sledovat jednu z nejslavnějších reprezentací světa, je zřejmé, že favorit nemíní v přípravě cokoliv podcenit.

VIDEO: Sylvinhova trefa proti Spartě

Kouč Brazílie: Češi? Čekáme hlubokou defenzivu. Ale nemusí být tak rychlá
Video se připravuje ...

TOP 10 Brazilců: Fotbalový kouzelník z reklamy i obránce, jehož střelu zkoumali vědci
Video se připravuje ...

Šilhavý: Byli jsme nervózní, proti Brazílii chceme víc hrát. Budou čtyři změny
Video se připravuje ...

 

Destruktivní a ultradefenzivní? Takoví proti Brazílii být nechceme, říká Suchý
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud