3. dubna 2017 • 07:35

SESTŘIHY: Arsenal urval bod se City, Chelsea padla, Liverpool ovládl derby

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Program 30. kola anglické Premier League nabídl velmi zajímavé výsledky. V nedělním šlágru remizovali fotbalisté Arsenalu s Manchesterem City 2:2, když dvakrát smazávali náskok soupeře. Liverpool ovládl městské derby s Evertonem 3:1, ale o něco méně se dařilo dalším gigantům. Chelsea doma padla s Crystal Palace, naopak West Bromwich si odvezl bod ze hřiště oslabeného Manchesteru United. Výhry naopak slaví Tottenham, Hull, Leicester i Watford.

Arsenal dvakrát srovnával

Zápas začal ve velkém tempu a už v páté minutě se "Citizens" dostali do vedení, když De Bruyne z vlastní poloviny poslal míč na rozběhnutého Saného, který obehrál brankáře Ospinu a chladnokrevně zakončil.

Proti Arsenalu tak skóroval v obou ligových zápasech v sezoně. De Bruyne si připsal 11. asistenci v ročníku, stejný počin se povedl jen Sigurdssonovi ze Swansea.Hosté následně měli několik dalších příležitostí, kromě Ospinových zákroků zachránila

"Kanonýry" také branková konstrukce. Ve 40. minutě se ale povedlo domácím vyrovnat zásluhou Walcotta, který vstřelil pět gólů v posledních pěti duelech proti "Citizens".Přesto nešly týmy do šaten za nerozhodného stavu, neboť hned dvě minuty poté po Silvově přihrávce zakončil nehlídaný Agüero.

Krátce po přestávce ale Arsenal znovu srovnal, když se po Özilově rohovém kopu trefil hlavou Mustafi. Tímto způsobem dali svěřenci Arséna Wengera v této sezoně 14. gólů, což se povedlo pouze West Bromwichi.Arsenal potřetí za sebou nedosáhl na tři body a zůstal na šestém místě. Manchester potřetí za sebou remizoval a prodloužil sérii bez porážky na osm ligových duelů.

Hosté: 5. Sané, 42. Agüero

Domácí: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C) (46. Gabriel), Monreal – Xhaka, Coquelin – Walcott (68. Giroud), Özil, Welbeck (77. Iwobi) – Alexis Sánchez.

Hosté: Caballero – Fernandinho, Stones, Otamendi, Clichy – Navas, De Bruyne, Silva (C) (89. Zabaleta), Sané – Sterling (46. Y. Touré) – Agüero.

Chelsea skolili Benteke a Zaha

Chelsea přitom začala utkání s Crystal Palace ideálně. V 5. minutě se zblízka prosadil Cesc Fábregas, ale už o šest minut později byl stav naruby po gólech Wilfrieda Zahy a Christiana Bentekeho. Belgický útočník ve službách Crystal Palace se trefil na Stamford Bridge ve třetím utkání za sebou a vždy za jiný klub.

Zaváhání Chelsea využil Tottenham, jenž po dvou gólech z druhého poločasu porazil Burnley 2:0 a snížil svou ztrátu z druhého místa na sedm bodů.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Crystal Palace 1:2. Třetí prohra pro Conteho tým

Hosté: 9. Zaha, 11. Ch. Benteke

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Luiz, Cahill (C) – Pedro, Matić (59. Willian), Kanté, Fàbregas (90+7. Loftus-Cheek), Alonso (74. Batshuayi) – E. Hazard – D. Costa.

Hosté: Hennessey – J. Ward, Tomkins (46. Dann, 60. Delaney), M. Sakho, Schlupp – Cabaye, Milivojević – Zaha, Puncheon (C), Townsend (60. Kelly) – Ch. Benteke.

Leicester potvrdil vzestup

Obhájce titulu Leicester si připsal čtvrté vítězství v řadě, tentokrát zdolal na svém hřišti Stoke 2:0. Nejprve se prosadil v 25. minutě dalekonosnou ránou Wilfred Ndidi, konečnou podobu dal výsledku po přestávce pohotovým volejem Jamie Vardy.

Hosté:

Domácí: Schmeichel (C) – Simpson, Huth, Benalouane, Fuchs – Ndidi, Drinkwater – Mahrez, Gray (87. Chilwell), Okazaki (73. Amartey) – Vardy (81. Slimani).

Hosté: Grant – Johnson, Shawcross (C), Martins Indi, Pieters – Arnautović, Whelan (70. Adam), Allen, Sobhi – Walters (54. Crouch) – Berahino (70. Diouf).

West Bromwich Albion

Domácí: de Gea – A. Valencia, Bailly, Rojo, Young – Carrick, Fellaini – Lingard, Mchitarjan (74. Rooney), Martial – Rashford.

Hosté: Foster – C. Dawson, McAuley, J. Evans, Nyom – Chadli (68. Yacob), D. Fletcher, Livermore, Brunt, McClean (57. J. Morrison) – Robson-Kanu (70. Rondón).

Hosté: 66. Dier, 77. Son Heung-min

Domácí: Heaton (C) – Lowton, M. Keane, Mee, S. Ward – Boyd (74. Brady), Hendrick, Barton, Arfield (78. Defour) – Gray (56. Vokes), Barnes.

Hosté: Lloris (C) – Dier, Alderweireld, Vertonghen – Trippier, Wanyama (44. Dembélé), Winks (45+2. Moussa Sissoko), Davies – Eriksen, Alli – V. Janssen (73. Son Heung-min).

Domácí: Robinson, Tarkowski, Flanagan, Westwood, Brady, Defour, Vokes

Hosté: Vorm, Carter-Vickers, Walker, Son Heung-min, N'Koudou, Sissoko, Dembélé

Domácí: M. Keane, Barnes

S. Attwell – G. Beswick, D. Bryan

Turf Moor, Burnley (kapacita: 22 546 diváků)

Liverpool ovládl derby, Klopp přepsal historii

Nejproduktivnější útok Premier League udeřil už v 8. minutě. Sadio Mané si na polovině hřiště narazil míč s Robertem Firminem a přímočarou individuální akci zakončil přesnou střelou do protipohybu brankáře Joela Roblese. Senegalský útočník skóroval i v druhém liverpoolském derby v tomto ročníku, prosincové utkání na půdě Evertonu rozhodl gólem v 94. minutě.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - Everton 3:1. Klopp a spol. ovládli derby

Everton vyrovnal v 28. minutě, ve svém prvním ligovém startu v sezoně se trefil z dorážky po rohovém kopu Matthew Pennington. Pro mladého obránce to byl první ligový gól v kariéře. Radost hostům ale nevydržela dlouho - o čtyři minuty později předvedl překrásnou akci Coutinho, jenž obešel dva bránící protihráče a umístěnou střelou zakroutil míč přímo do šibenice.

Zajímavý úspěch Jürgena Kloppa, jako první kouč Reds vyhrál první tři derby

Po přestávce musel ze hry odstoupit zraněný Mané, kterého ale skvěle nahradil Divock Origi. Belgický útočník se po pouhých 200 vteřinách na hřišti opřel z hranice vápna do míče a potřetí překonal Roblese.

Jürgen Klopp se tak stal prvním trenérem Liverpoolu, který dokázal vyhrát první tři Merseyside derby od příchodu k Reds.

Hosté: 29. Pennington

Domácí: Mignolet – Clyne, Matip, Lovren, Milner (C) – Can, Lucas Leiva, Wijnaldum – Mané (57. Origi), Firmino (90+1. Klavan), Coutinho (74. Alexander-Arnold).

Hosté: Robles – Jagielka (C), A. Williams, Holgate – Pennington (67. Barry), Davies (66. E. Valencia), Gueye, Baines – Barkley, R. Lukaku, Calvert-Lewin (82. Mirallas).

Hosté: 18. Carroll

Domácí: Jakupović – Ranocchia, Davies (C) (46. Grosicki), Maguire – Elmohamady, Marković, N'Diaye (79. Maloney), Clucas, Robertson – A. Hernández (79. Henriksen), Niasse.

Hosté: Randolph – Byram, Fonte, Collins, Cresswell (68. Masuaku) – Kouyaté (90+2. Calleri), Lanzini – Feghouli, A. Ayew, Snodgrass (66. E. Fernandes) – Carroll (C).

Hosté:

Domácí: Gomes (C) – Cathcart, Kaboul (41. Janmaat), Britos – N. Amrabat (53. Success), Doucouré, Cleverley, Holebas – Capoue, Niang (87. Zúñiga) – Okaka.

Hosté: Pickford – Jones, L. Koné, O'Shea (C), Oviedo – Januzaj (70. Khazri), Denayer, D. Gibson (61. N'Dong), Rodwell, Borini – Defoe.

AFC Bournemouth

Domácí: Forster – Soares, Stephens, Jošida, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Ward-Prowse (63. Boufal), Tadić (81. McQueen), Redmond – Jay Rodriguez (63. S. Long).

Hosté: Boruc – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Fraser, Surman (46. Arter), Gosling, Pugh – Afobe, J. King (70. Wilshere).

Domácí: Boufal, Hassen, Cáceres, Clasie, Long, Højbjerg, McQueen

Hosté: Allsop, Arter, Cargill, Ibe, Stanislas, Wilshere, Smith

Domácí: Romeu