Dúbravkova chyba, nebo faul? Trenér sepsul sudí: Musí chránit brankáře

Autor: apr
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Byli blízko výhře, ale nakonec získali pouze bod. Fotbalisté Newcastlu přišli v zápase s Wolverhamptonem o vedení v páté minutě nastavení druhé půle. Jedním z hlavních aktérů při rozhodující akci byl i slovenský brankář Martin Dúbravka. Podcenil situaci a chyboval, nebo se jednalo o neodpískaný faul? Tak či onak se přes něj k hlavičce protlačil domácí Willy Boly a srovnal na konečných 1:1. „Brankáři by měli být v nastavení více chráněni. Výkon sudích se mi nelíbil,“ lamentoval po utkání trenér Newcastlu Rafael Benítez.

Fotbalisté Newcastlu potřebují každý bod jako sůl. Ačkoliv to 12 kol před koncem Premier League vypadá, že Huddersfield a Fulham obsadí dvě sestupová místa, o tom třetím zdaleka rozhodnuto není. A právě „straky“ jsou mezi ohroženými celky, když je od 18. Southamptonu dělí jen jeden bod.

Po pondělní dohrávce 26. kola ve Wolverhamptonu na tom ale mohl být Newcastle o něco lépe. V 56. minutě Fabian Schär vyslal průnikovou přihrávku na Isaaca Haydena a ten poslal svým prvním gólem v sezoně černobílé do vedení. Jednobrankový náskok držely „straky“ až do nastavení druhé půle, ale v 95. minutě vyrovnal na konečných 1:1 domácí Willy Boly.

Branka francouzského obránce namíchla hostujícího kouče Rafaela Beníteze, protože si podle něj hráč Wolverhamptonu v souboji s brankářem Martinem Dúbravkou pomohl faulem. I proto si po zápase postěžoval trenér na rozhodčí.

„Na konci se mi jejich výkon vůbec nelíbil. V nastavení přeci musí chránit brankáře. V Anglii nerozumí pravidlům. Mohl bych toho vyjmenovat tolik, ale stejně nic nezměním,“ zlobil se Benítez.

Na druhou stranu španělský stratég připustil, že mohl chybovat i Dúbravka. Poukázal tak na názor stopera Jamaala Lascellese, který po inkasované brance běsnil směrem k bývalému brankáři pražské Sparty.

„Sám Martin říkal, že mu měli více pomoct obránci. Oponoval mu Jamaal Lascelles, který je přesvědčen, že si Martin mohl s centrovaným míčem poradit lépe,“ uvedl Benítez. „Je špatné dovolit soupeři takto v závěru skórovat. Máme alespoň jeden bod, ale je to škoda, protože jsme mohli mít tři. Podobné centry musíme celkově bránit mnohem lépe,“ hlesl trenér Newcastlu.

1. Manchester City 38 32 2 4 95:23 98
2. Liverpool 38 30 7 1 89:22 97
3. Chelsea 38 21 9 8 63:39 72
4. Tottenham 38 23 2 13 67:39 71
5. Arsenal 38 21 7 10 73:51 70
6. Manchester Utd. 38 19 9 10 65:54 66
7. Wolves 38 16 9 13 47:46 57
8. Everton 38 15 9 14 54:46 54