6. srpna 2022 • 15:44

Sterling bez nervózní kukly: éra v City i terč bulváru. Chelsea je nový start

Autor: Zbyněk Veselý
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ewertonovi na tréninku tleskali, Jurásek je moravský lupínek, říká Jarolím
Jágr, Rada, Bosák i Paska na Kollerovi: Jak ohodnotili film o nejlepším reprezentačním střelci?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anglie zasedla do divácké lóže a zvědavě přihlížela. Kinům vládl Top Gun, fotbalu Raheem Sterling, vlivný reprezentant a nositel Řádu britského impéria, který opustil kokpit City, aby pilotoval stíhačku Chelsea. Moc obvyklé to není. Velkokluby – ty anglické zvlášť – mezi sebou běžně neobchodují. Jistě, Aston Villa prodá za nestydaté peníze Grealishe, Leicester City Maguira, Mahreze, Chilwella, Everton Lukaka, Stonese, Richarlisona, Southampton Van Dijka či Maného, ale hráčské přesuny mezi giganty? To se často nevidí.Tohle léto se vymykalo. Manchester City se vzdal Gabriela Jesuse, který posílil Arsenal (52 milionů eur). A Raheema Sterlinga, opory anglické reprezentace, jehož motor rozehřměl Stamford Bridge (56 milionů).

Gunners… No dobře, na titul je nikdo nefavorizuje. Zato Chelsea… Citizens berou Tuchelův tým – spolu s liverpoolským Kloppolandem – jako úhlavního rivala. Sterling něco takového nezažívá poprvé. V létě 2015 – pár měsíců předtím než Brendana Rodgerse nahradil herr Jürgen – opustil Anfield a hlásil se Manueli Pellegrinimu na Etihad Stadium (64 milionů).

Vyvolalo to hodně zlé krve. Reds ztratili o rok dřív Luise Suáreze, který oblažil Messiho Camp Nou křupkami s příchutí gólového rostbífu, a teď lomil Steven Gerrard rukama zas. Raheem byl jeho žák. Držel nad ním ochrannou ruku od Sterlingových šestnáctin.

„Kašlete na něj,“ říkali fanoušci. „Je to plašan. Roztřesený kluk. Té zbrklosti se nikdy nezbaví.“

Jenže v létě 2016 sevřel kormidlo Manchesteru City Pep Guardiola a zbavil Raheema nervózní kukly. Zrodil se motýl. Paví oko s vypnutými křídly. Byly z toho čtyři anglické tituly a celkem jedenáct trofejí. Nejmrštnější křídelník Premier League si připsal 131 tref a 78 asistencí.

Dočtěte si celý článek a užijte si další exkluzivní obsah a videa bez reklam na 8 webech díky
PREMIUM PLUS  

Odemknout článek
Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud