Kouč Bielsa se pře s bývalým klubem. Lille má zaplatit 8 milionů korun | iSport.cz
5. března 2018 • 16:33

Kouč Bielsa se pře s bývalým klubem. Lille má zaplatit 8 milionů korun

Autor: ČTK
Marcelo Bielsa to s Lille moc daleko nedotáhl, teď se s ní navíc soudí
TOP VIDEA
Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička Sparta - Mountfield HK: Hokej je o gólech, máme ale problémy je dávat, přiznal Růžička
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Argentinský trenér Marcelo Bielsa má z rozhodnutí soudu zaplatit fotbalovému klubu Lille odškodné 300.000 eur (7,6 milionu korun).Bývalý kouč argentinské a chilské reprezentace po prosincovém odvolání z lavičky francouzského celku marně požadoval od jeho vedení vysoké odstupné téměř 18 milionů eur. Když ho nedostal, chtěl po soudu, aby na klub kvůli platební neschopnosti vyhlásil bankrot. Soud však pro jeho žádost nenašel žádný důvod a naopak trenérovi nařídil zaplatit odškodné. Bielsa se proti tomu může odvolat.

"Finanční potíže, které si vymyslel pan Bielsa, když chtěl dostat Lille do platební neschopnosti, byly naprosto neopodstatněné," řekl právník Lille Thomas Deschryver. "Pro klub je to další vítězství."

Bielsa, který v minulosti vedl Marseille, Bilbao či Lazio, přišel do Lille před touto sezonou. Klub měl po jedenáctém místě v minulém ročníku francouzské ligy v plánu bojovat o Ligu mistrů, místo toho musí usilovat o záchranu.

Témata:  Lille, Bielsa, Francie, fotbal, soud, Sport
 
13. kolo
Články odjinud


Články odjinud