Messi s Mbappém proti Marseille řádili. Argentinec dal 700. klubový gól

Autor: ČTK, mas
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli souboj prvního s druhým týmem ligové tabulky na hřišti Marseille 3:0 a vzdálili se mu po 25. kole na rozdíl osmi bodů. Marseille před osmnácti dny porazila PSG v osmifinále Francouzského poháru (2:1), v lize však totéž nezopakovala.

PSG přišlo kvůli zranění po Neymarovi i o stopera Kimpembeho, jehož v 16. minutě nahradil Pereira. O všechny tři branky Pařížanů se góly i asistencemi postarala dvojice Mbappé - Messi. První jmenovaný se trefil dvakrát v 25. a 55. minutě a 200. brankou vyrovnal klubového rekordmana Cavaniho. Kapitán argentinských mistrů světa Messi se mezi střelce zapsal po necelé půl hodině hry a vstřelil svůj 700. klubový gól.

Fotbalisté třetího Monaka po čtvrtečním vyřazení z Evropské ligy prohráli doma s Nice 0:3. Dvěma góly se o to zasloužil Moffi, který si v lize připsal už 14 branek. Skóre uzavřel Thuram. Monako našlo v lize přemožitele poprvé po devíti zápasech. Naposledy v listopadu podlehlo Marseille (2:3).