Nová výzva pro Pavlenku? Českou oporu Brém vábí gigant Juventus | iSport.cz
22. května 2019 • 10:03

Nová výzva pro Pavlenku? Českou oporu Brém vábí gigant Juventus

Autor: pav
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Werder Brémy zřejmě v létě čeká přebudovávání kádru. O opory je zájem - kapitán a klíčový útočník Max Kruse už oznámil, že příští ročník odehraje v jiném dresu, odejít může i brankářská jistota Jiří Pavlenka. A ne na jen tak ledajakou adresu. Jak informuje německý deník Bild, o českého gólmana usiluje Juventus Turín.Pavlenka má za sebou solidní druhý rok v dresu Brém. Ve 34 ligových zápasech 47krát inkasoval, udržel sedm čistých kont a výrazně přispěl k tomu, že Werder obral o body Borussii Dortmund a ve vzáemných kláních trápil i šampiona z Mnichova. Brémy nakonec zakončily sezonu na osmé příčce, jen bod za místy zaručujícími kvalifikaci do pohárové Evropy. Pavlenka by se ale přece jen mohl do evropských pohárů podívat, jen už v jiném dresu.

Sport Bild totiž informuje o tom, že nabídku na něj chystá Juventus. Ten teď disponuje brankářskou dvojicí Wojciech Szczesny - Mattia Perin. Druhého jmenovaného, bývalého gólmana Janova a reprezentační dvojku Itálie, ale hodlá pustit, podle posledních zpráv do AS Řím. Szczesnému, bývalému gólmanovi Arsenalu, tak bude chybět parťák. Na tohle místo si šéfové italského giganta v čele s Pavlem Nedvědem vyhlédli právě Pavlenku.

27letého Čecha by mohla taková výzva zajímat, jedinou překážkou by snad mohla být menší vytíženost. Zatímco v bundeslize nechyběl Werderu ani v jednom utkání, v Itálii by to měl těžší. Mattia Perin, jehož roli by převzal, odchytal jen devět ligových střetnutí, v poháru a lize mistrů sledoval dění z lavičky.

"Jiří Pavlenka u nás odehrál vynikající sezonu, potvrdil své výkony z prvního, silného ročníku. Je tak jen logické, že se zajímají jiné kluby," prohlásil manažer Werderu Frank Baumann pro Bild. "Ale o zájmu Juventusu nic nevíme. Jsme úplně v klidu, Jiří se v Brémách cítí velmi dobře," dodal. I podle informovaných zdrojů iSport.cz zájem není tak vážný, jak se může zdát.

Pavlenka přišel do Brém jako český šampion se Slavií v roce 2017, tehdy za tři miliony eur (77 milionů korun). Jeho současná tržní hodnota je podle specializovaného serveru Transfermarkt odhadována na 12 milionů eur (308 milionů korun). 

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud