Buffon se vrací do Juventusu. Díky smlouvě překoná ligový rekord | iSport.cz
28. června 2019 • 21:00

Buffon se vrací do Juventusu. Díky smlouvě překoná ligový rekord

Autor: pav
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle odloučení netrvalo moc dlouho. Legendární gólman Gianluigi Buffon se vrací do Juventusu Turín, se kterým spojil sedmnáct let své veleúspěšné kariéry. 41letá ikona si do ročního kontraktu se "Starou dámou" nadiktovala i velmi netradiční klauzuli.Buffon po pouhém roce skončil v PSG, kde se o čas v brance dělil s francouzským gólmanem Alphonsem Aréolou. Spekulovalo se o tom, že teď půjde do Portugalska, kde v brance Porta nahradí další ikonu, Ikera Casillase. Skutečnost je ovšem mnohem jednodušší, Buffon se vrátí do Turína.

Ve 41 letech bude "Gigi" zkušenou dvojkou, která bude krýt záda Wojciechu Szczesnymu. Rozhodně ale neplánuje celý rok sedět na lavičce. Jak informuje La Repubblica, Buffon si za rok vydělá 1,5 milionu eur (přes 38 milionů korun) a vymohl si klauzuli, podle níž musí nastoupit alespoň do osmi ligových zápasů. Právě tolik mu chybí k tomu, aby překonal rekord v počtu odehraných klání v Serii A. Ten dosud drží Paolo Maldini, který nastoupil na ligový trávník v 674 případech.

Další součástí klauzule je, že Buffon nastoupí alespoň ke dvěma utkáním Ligy mistrů. Fanoušci Juventusu se tak mohou těšit na to, že legendu uvidí v akci ještě minimálně desetkrát.

 

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud